vlastina

Při nemocenské část platí zaměst.a ostatní sociálka.Jak to u sociál.probíhá,a kdy a jak to vyplácí?

Prosím jen Vaše zkušenosti.Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

1.-3. den nemoci

  • nikdo Vám nic nezaplatí

4.-21. den

  • nemocenskou vám proplatí ze svých prostředků zaměstnavatel, a to za dny nemoci, které spadly do vašich obvyklých pracovních dní

22.- a dále

  • nemocenskou vám bude proplácet OSSZ za každý kalendářní den, a to na účet, který uvedete na neschopenku, případně i na složenku
  • bohužel tyto peníze se k vám dostanou s docela velkým zpožděním, a to zpravidla do 30 dní, ale až od doby kdy se neschopenka od zaměstnavatele dostala na OSSZ… a zaměstnavatel neschopenky předáva na OSSZ až po skončení měsíce, ve kterém probíhala nemoc, a to někdz do 10.dne

Příklad:

  • nemoc začala 1.12.2010 a trvá do dnes
  • náhradu za promaroděné obvyklé pracovní dny v době 4.-21. kalendářního dne nemoci vám zaměstnavatel vyplatí v prosincové výplatě, které je splatná někdy v prvé půlce ledna
  • neschopenku pak zaměstnavatel předá na OSSZ zpravdila do 10.ledna
  • OSSZ pak nemocenské dávky pošle zaměstnanci nejdéle do 10.února 2011