jey

Při návštěvě Prahy jsem velice obdivovala a také prolezla TANČÍCÍ DŮM na nábřeží. Je prostě úžasný, ale nepřipadalo mi

ze by Prazane tuto nadhernou stavbu dost ocenovali. Nebo se pletu ( v coz doufam )
Jey
Doplňuji:
Kdyz postavili prvni Renesancni dum v ulici plne Gotiky, tak asi take vypadal jako dira v ponozce :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

už je za ta léta dost okoukaný ,ale pohled na Hradčany se neokouká

Další odpovědi
venkovan

Cyril Bouda podobný dům nakreslil pro knihu nás v Kocourkově. Taky každé okno v jiné rovině, žádná stěna rovná, ze staré zástavby nábřeží tam ten dům trčí jako díra na patě ponožky.
V Praze jsou hezčí objekty a jak už je zde napsáno – Hradčany se neokoukají.

Pokud se má celé nábřeží proměnit v podobné stavby jako Tančící dům, tak proč ne. Ale to v současné a i v dlouhodobé perspektivě výstavby Prahy nehrozí. Takže po desetiletí ti co se dokáží nadnášet nad detailem a nerespektují celek jako takový mají kam chodit projevovat své emoce.
Je to to samé jako bych na historický oblek si přidal bílý kapesník ze syntetických materiálů. Detail zničí vjem z celku.

Děda Louda

Přístup nškterých zpozdilců, bohužel, plně vyjadřuje tu naši typickou (eufemisticky řečeno) nevyvětranost. Co takový pan Gaudí, nebo nemusíme chodit ani tak daleko za díly pana Stovody (Hundertwasser).

http://img.na­dapenny.com/t20/110­91/nadap163634194­730230.jpg
http://img.na­dapenny.com/t20/110­91/nadap163634429­191230.jpg
http://img.na­dapenny.com/t20/110­91/nadap163634482­552230.jpg