Psychotic

Při nákupu z internetu existuje 14-denní lhůta umožnující vrácení zboží bez udání důvodu. Platí to i u aukčních serverů?

A může si z toho prodávající strhnout nějaký poplatek za stornování?

Nejlepší odpověď
anonym

Ta 14-denní lhůta pro vrácení zboží platí jen ve vztahu obchodník-soukromá osoba, neplatí třeba ve vztahu obchodník-živnostník (pro ty platí Obchodní zákoník).
A neplatí ani při prodeji/koupi mezi soukromými osobami, což je – domnívám se, naprostá většina transakcí propagovaných na aukčních serverech či bazarech.

Další odpovědi
Dochy

Zpravidla nakupujete použité zboží od fyzické osoby. V tom případě neplatí. Platí ty podmínky se kterými jste nákupem souhlasil (někteří prodávajízí nabízí záruku)