samicek333

Při kterých činnostech při práci na PC a v Internetu dochází k porušení Autorského práva?

Při kterých činnostech při práci na PC a v Internetu dochází k porušení Autorského práva?
Existují nějaké nelegální činnosti při práci s internetem kromě porušování autorského práva?
Jsou sítě P2P legální?

Odpovědi
Tazman

Postupně:
K porušení autorského práva dochází vždy, pokud dochází k porušování autorských práv. Například: Někdo si na dovolené nafotí hezký západ slunce, na nějakém serveru tuto fotografii „převede“ do podoby tapety na plochu a vy si ji stáhnete a použijete na svou plochu a kocháte se dílem nějakého autora, který o tom nemá tušení. V tomto případě to však nikdo neřeší.

Na mnoha stránkách jsou používány obrázky a ikonky, jejichž autoři o tom nemají ani ponětí. Podobná situace je i s „písmy“. Písma (fonty) dnes řeší málo kdo, a stejně zbytečně. De-facto je už na internetu takový „binčus“, že je to stejně nedohledatelné.

P2P sítě jsou vlastně naprosto legální (jako takové). Jde o to, jaký „obsah“ se jimi šíří. Pokud pomocí P2P sítí posíláte své fotografie z dovolené známým a příbuzným, je vše ok. Pokud stahujete filmy nebo hry, je to trestné.

Fakt k zasmání: Pokud by člověk chtěl zajistit 100% čistý počítač, nesměl by vlastně ani spustit internetový prohlížeč. Stačí, když zajdete na stránky, které mají nějaký nelegální obrázek. Vy si ho sice nestáhnete (vědomě), ale ten prohlížeč ano (do tak zvané cache). Od té chvíle máte na disku nelegální obsah, ani za to nemůžete, a ani o tom nevíte. 🙂 (Berte s nadhledem – nikdo to neřeší)

Snad jsem pomohl.