Avatar uživatele
Mr. Marek

Při které příležitosti si uvědomíte důležitost znalosti minulosti?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1160 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Mnohí si ani neuvedomujú dôležitosť znalostí o minulosti a napriek tomu, z nich nevedome čerpajú.
Ak čítam niektoré otázky a odpovede na tejto stránke, uvedomujem si často, rovnako ako aj iní užívatelia, že neuškodilo by mať mnohým prispievateľom lepšie znalosti minulosti, aby nečerpali z tých skreslených.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Z minulosti se dá čerpat poučení pro budoucnost. Hodně lidí ale trpí hosipem a nadávají na součastnost, přitom co bylo v minulosti, to rychle zapoměli a snaží se ji zidealizovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Třeba když se mě někdo zeptá na něco, co nezažil a já ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Třeba když si lidi zvolí estébáka do vedení, který provolává, že ňikdy ňeodstoupí, a že za mrtvé může opozice

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Rovněž obecně na toto téma je v archivu několik otázek.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C3%BDznam%20mi­nullosti%20

Moje otázka

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zivot-je-ted-a-v-nejblizsi-budoucnosti-kdyby-nen

„Život je teď a v nejbližší budoucnosti. Kdyby není. Minulost není možné změnit, lze se poučit, neopakovat chyby“

Ale naposled jsem si uvědomila, když jsem dostala mailem článek „Úpadek a zánik Římské říše podle Gibbona. Velká shoda se současným stavem civilizace“

Mail už nemám, ale našla jsem í na netu.

https://www.ci­tarny.cz/knihy-lide/vzdelavani-a-souvislosti/sou­vislosti/gibbon-upadek-a-zanik-rimske-rise

Je pravda, že vše plyne, stejně jako voda v řece je jiná, . takže odpoví historie.

Např. co platilo v Ř9mě, platí i dnes.

!„Do země přichází velké množství cizinců.
Občané stále na všechno nadávají.
Literatura a umění se stávají bezduchým. vytváří se planá zábava za každou cenu. Úroveň vzdělání rapidně klesá
Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí. atd. “

--
Ž by Horatius předvídal, že opakované se bude líbit?

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Ametyst

Mně vždycky dojímá, jak se nadává na estebaky v čele vlády. Přitom Havel to byl, kdo hned první dny po 17.11.89 pečlivě dbal na to, aby se komunistům a estebákům nezkrivil vlásek na hlavě. Kvůli němu a jeho partě polepšených komunistů neproběhla pražádná debolševizace. Havel rád dělal s estebaky kšefty, viz Junek, Chemapol. Pak se tady po 30 letech neználkovství začnou bez souvislosti s nedávnou minulostí ozývat výkřiky proti jednomu estébákovi. Pozdě. Směšné i smutné.

před 1160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JežíšKristus

Ametyst: a co mě je do Havla? Havel mě nezajímá, a nevím, kde berete souvislost mezi dnešní vládou a Havlem. Trochu přitažené za vlasy, nemyslíte? Očividně jste Havlem pomatená a musíte ho strkat všude.
Pokud si myslíte, že je vhodné dávat do čela státu agenta Bureše, pak jděte na exkurzi do Ústavu pro studium totalitních režimů – tam vám názorně ukáží, proč jste mimo.

před 1160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

JK: S Havlem trefně řečeno. On snad může i za ty mrazy.

před 1160 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek