terry

Při koupeli mě napadlo, zda je možné teoreticky odhadnout, kolik váží třeba 10 m3 koup.pěny.

1 m3 by bylo asi hodně málo. Vážení si dokážu pouze představit.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nabublejte si litr pěny. Nechte ji zvadnout .
Zvažte vodu která po ní zůstane a vynásobte 10 000 a máte to docela přesně. Takže stačí změřit objem té vody která po té pěně zůstane. Nic jiného to není než voda a vzduch. Ony ty bubliny jsou pokaždé jinak velké takže nejpřesnější je konkrétní odhad nebo změření na tu vodu.

Další odpovědi
anonym

Asi jako 1 blecha .. ? 🙂 -iv-

fcoop

Legrační.......bude to záviset na váze roztoku,potřebného k výrobě žádaného.

Kdo si hraje,nezlobí.
http://www.in­fovek.sk/pred­mety/fyzika/ex­pert/pokus03.html

Blizna

No to je spíš otázka pro chemiky a fyziky. Protože je to chemická látka a těžko říct, jak se mení její hustota v závislosti na teplotě vody a vzduchu. Jinak vzorec na výpočet hmotnosti je: m = (ró) * V, m = hmotnost v kg, (ró) je to řecký písmenko a značí a hustotu v kg na m3 a V je objem v m3.

venkovan

S a nebo bez ženy v té pěně?

baghira

Když ji našleháš horkým vzduchem, bude se možná dokonce vznášet :) záporná hmotnost :DDD