Kryšpín

Při kontrole u řidiče na alkohol ve výši 0,2 jde o přestupek? Po jakém pití se může objevit?

Kolega si stěžoval, že nepije, nebumbá alkohol / pokud má pravdu / a toto mu bylo naměřeno i po několika minutách, začal se vzpouzet odmítl krev a ve správním dostal zákaz řízení a pokutu.

Nejlepší odpověď
Drap

Měl jít na krev a bylo by jasno. Mohou to způsobit i nějaké léky a podobně. Teď mu nezbývá než zaplatit a neřídit.

Další odpovědi
cukrar

Kryšpíne, tak to určitě (ne)bylo? Páč pokud obmítl odběr krve, tak není sankce za alkohol, ale za odmítnutí odběru.

Edison

Můj dotaz zní: Dostal flastr za alkáč, nebo za odmítnutí testu krve? To je vcelku zásadní. Pokud fak nepil, nebyl nejmenší důvod krev odmítat.

Kryšpín

Údajně se může naměřit po některém cukrlátku, ovoci a prý i nealko pivu, nemám o tom přehled

cukrar

To se toho říká… třeba i zimní ostřiková tekutina má líh a po vdechnutí výparů nadýcjáte. Ale po třech minutách již nic. Proto se musí dýchat několikrát, minimálně po 5minutách.