Avatar uživatele
UltraFan

Při kolika stupních v bytě/domu začínáte topit? :)

Zajímavá 0 před 1679 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Přesně? Tak to je při teplotě: „Sakra – je mi zima!“ nebo tak nějak. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Nezačínám topit, mám dálkové. Při zahájení sezony je nutné, pro správnou funkci, mít kohouty otevřené naplno. A pak si upravuji pohodu, nikoli teplotu, čili podle pocitu, nikoli podle teplomněru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Netopím. Bytem nám vedou tlusté stupačky a ty úplně stačí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Při 12°C.

@Edison: Mám podlahový vytápění, můžeš mně tvou odpověď blíže vysvětlit?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Když je mi zima, zatopím.
Nevím, při kolika stupních mi začíná být zima.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Zapnu kotel když je mi chladno, bývá to pod 20 stupňů.
Pro Arne 1. To máš kliku, ale pro příště, stupačky používali elektrikáři, k lezení na sloupy. To co máš doma jsou stoupačky, slangový výraz, pro stoupací vedení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Je úplně jedno, jaký má kdo vytápění. Zásadní je, dle mého, aby se každý cítil pohodově. Jaký vliv na to má teploměr vůbec nechápu. Mě je fajn jednou za jisté teploty, jindy za jiné. A nevím jaká je. Prostě když chcu, pustím topení, nebo jej zavřu.

Jinak u dálkového je nutné pustit topení naplno, aby se všemi topidly, ceslou soustavou prohnalo co největší množství média, aby se samoodvzdušnilo a systém naběhl na nomální provoz.

před 1679 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Teploměr ukazuje objektivní teplotu. Samozřejmě, vnímání chladu je subjektivní, ale pokud je mi jednou chladno při 22 stupních Celsia, tak mi bude pravděpodobně přiště zase při této teplotě chladno, ne?
A v současné době spousta systému topení funguje na termostat, tzn. „zapne“ při určité teplotě. Proto není marné tuto teplotu znát.

před 1677 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jistěže topení je řízeno termostatem. Ale podstanou věc jsi vynechal: Ten je možno právě nastavit podle aktuální potřeby / pocitu. Pak je úplně jedno, jaká je teplota, ptz otočím kolečkem podle pocitu, bez ohledu na nějakou teplotu.

před 1677 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A dost často na termostatech ani teplota uvedená není, jen 1 až 10… třeba.

před 1677 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

S tím subjektivním vnímáním chladu máte pravdu,
ale podle mne to není tak jednoduché.

Pokud mi na jaře není chladno/zima už někde kolem 15 stupňů, neznamená to, že to bude stejné na podzim, kdy mi je chladno klidně při 22 stupních.

Napadlo mne, jestli by to nemohlo souviset
s ohříváním (na jaře) a ochlazováním (na podzim) zdiva,
ale nevím…

před 1677 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

ivzez>>> Nevím, ale přijde mi, že rozporujete vlastní tvrzení (o subjektivnosti vnímání chladu/tepla). ;)

S tím zdivem to nesouvisí, jakkoliv tlusté stěny (asi tak 1m+) dokáží pozdržet nával vedra do bytu až o 14 dní (což je SAKRA rozdíl oproti paneláku).

Ale s tím subjektivním vnímáním teploty naprosto souhlasím. Typicky v zimě mi interní teplota 26–27°C přijde jako „krásné teploučko“, v létě když je TA SAMÁ teplota venku, tak přemýšlím o překontrolování závěti. ;) :D :D

před 1676 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek