Pokročilý

Při kolika stupních v bytě/domu začínáte topit? :)

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Přesně? Tak to je při teplotě: "Sakra - je mi zima!" nebo tak nějak. ;) :D :D

Další odpovědi:

Stříbrný

Nezačínám topit, mám dálkové. Při zahájení sezony je nutné, pro správnou funkci, mít kohouty otevřené naplno. A pak si upravuji pohodu, nikoli teplotu, čili podle pocitu, nikoli podle teplomněru.

Bronzový

Netopím. Bytem nám vedou tlusté stupačky a ty úplně stačí.

Zlatý

Při 12°C.

@Edison: Mám podlahový vytápění, můžeš mně tvou odpověď blíže vysvětlit?

Zlatý

Když je mi zima, zatopím.
Nevím, při kolika stupních mi začíná být zima.

Bronzový

Zapnu kotel když je mi chladno, bývá to pod 20 stupňů.
Pro Arne 1. To máš kliku, ale pro příště, stupačky používali elektrikáři, k lezení na sloupy. To co máš doma jsou stoupačky, slangový výraz, pro stoupací vedení.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Edison

Je úplně jedno, jaký má kdo vytápění. Zásadní je, dle mého, aby se každý cítil pohodově. Jaký vliv na to má teploměr vůbec nechápu. Mě je fajn jednou za jisté teploty, jindy za jiné. A nevím jaká je. Prostě když chcu, pustím topení, nebo jej zavřu.

Jinak u dálkového je nutné pustit topení naplno, aby se všemi topidly, ceslou soustavou prohnalo co největší množství média, aby se samoodvzdušnilo a systém naběhl na nomální provoz.

Bronzový

Pepa25

Teploměr ukazuje objektivní teplotu. Samozřejmě, vnímání chladu je subjektivní, ale pokud je mi jednou chladno při 22 stupních Celsia, tak mi bude pravděpodobně přiště zase při této teplotě chladno, ne?
A v současné době spousta systému topení funguje na termostat, tzn. "zapne" při určité teplotě. Proto není marné tuto teplotu znát.

Stříbrný

Edison

Jistěže topení je řízeno termostatem. Ale podstanou věc jsi vynechal: Ten je možno právě nastavit podle aktuální potřeby / pocitu. Pak je úplně jedno, jaká je teplota, ptz otočím kolečkem podle pocitu, bez ohledu na nějakou teplotu.

Stříbrný

Edison

A dost často na termostatech ani teplota uvedená není, jen 1 až 10... třeba.

Zlatý

ivzez

S tím subjektivním vnímáním chladu máte pravdu,
ale podle mne to není tak jednoduché.

Pokud mi na jaře není chladno/zima už někde kolem 15 stupňů, neznamená to, že to bude stejné na podzim, kdy mi je chladno klidně při 22 stupních.

Napadlo mne, jestli by to nemohlo souviset
s ohříváním (na jaře) a ochlazováním (na podzim) zdiva,
ale nevím…

Stříbrný

aliendrone

ivzez>>> Nevím, ale přijde mi, že rozporujete vlastní tvrzení (o subjektivnosti vnímání chladu/tepla). ;)

S tím zdivem to nesouvisí, jakkoliv tlusté stěny (asi tak 1m+) dokáží pozdržet nával vedra do bytu až o 14 dní (což je SAKRA rozdíl oproti paneláku).

Ale s tím subjektivním vnímáním teploty naprosto souhlasím. Typicky v zimě mi interní teplota 26-27°C přijde jako "krásné teploučko", v létě když je TA SAMÁ teplota venku, tak přemýšlím o překontrolování závěti. ;) :D :D

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1321
Zlatý mosoj 991
Zlatý hanulka11 500
Zlatý Kepler 487
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 395
Zlatý annas 337
Zlatý Hlada 298
Zlatý marci1 296
Stříbrný elektrikář 247

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.