zjentek

Při kolika stupních Celsia mrzne voda okolo Antarktidy?

Tak jsem viděl dokument, kde při mrznutí klesá každou vteřinu 1,5 miliónu kubíků husté slané vody – okysličeného solného roztoku od hladiny ke dnu. Je to vertikální proud, na dně se rozprostře na veliký ploše, kde dále přepadává přes pevninský práh a vzniká tak jakýsi podmořský vodopád o proudu odpovídajícím 500 000 000 n­iagárských vodopádů. Ta sůl je pak u dna min. tisíc let atd., pak je to teprve zajímavý, ale nikdo mně tam neřekl, při jaký teplotě se celý proces započne.

Nejlepší odpověď
Dochy

Mořská voda mrzne obecně při zhruba –2°C (někde trochu méně, někde trochu více podle místní slanosti). Ale trochu mi uniká význam ve vztahu k dalším informacím ve Tvém dotazu.

Další odpovědi
annas

"Na jižním pólu Země komplikuje zamrzání pevnina tvořící Antarktidu, takže většinu ledu tvoří stlačený sníh. V chladných oblastech, jako je Antarktida, Grónsko a Kanada, sladká voda ve vzduchu zmrzne na sníh a padá na zemi bez období tání, aby se jí zbavila. Postupem času se tento sníh hromadí a zhutňuje do ledové masy známé jako ledovec.

Kombinace soli, oceánských proudů, velkého objemu a vnitřního tepla země í udržuje většinu oceánu v kapalné formě i během chladných zim.

Sůl
Vysoká koncentrace soli ve vodě oceánu snižuje bod mrazu z 32 ° F (0 ° C) na 28 ° F (-2 ° C). Výsledkem je, že okolní teplota musí dosáhnout nižšího bodu, aby zmrazila oceán než zmrazila sladkovodní jezera. Tento efekt deprese bodu mrazu je stejným důvodem, proč v zimě sypeme sůl na zledovatělé chodníky. Sůl snižuje bod tuhnutí ledu pod teplotu okolí a taje. Všimněte si, že pokud je okolní teplota nižší než 28 ° F (-2 ° C), byla by oceánská voda ledová, pokud by to byl jediný účinek. Tak tomu není, musí se tedy jednat o další účinky

2. Oceánské proudy gravitační síly Měsíce zemský rotační pohyb , a tepelné konvekce, tedy jejich kombinace vytvoří ve velkém měřítku toky vody oceánu známý jako mořské proudy. . Tento neustálý pohyb oceánské vody pomáhá udržovat molekuly vody před zmrznutím do poněkud stacionárního stavu ledových krystalů. Ještě důležitější je, že oceánské proudy nepřetržitě čerpají teplou vodu z rovníkových oblastí do chladnějších oblastí oceánu.

3. Vysoký objem
Čím větší je objem vody, tím více tepla musí být odváděno, aby došlo k zmrznutí. Obrovský objem a hloubka oceánů brání příliš rychlému zmrznutí atd. ,

4. Vnitřní „vytápění“ Země
Jak si horníci dobře uvědomují, Země se ohřívá a ne ochladí, když kopete přímo dolů, a to navzdory skutečnosti, že se dostáváte dále od teplého slunečního světla. Důvodem je to, že Země má svůj vlastní vnitřní zdroj tepla, který je poháněn primárně jaderným rozpadem prvků uvnitř zemského pláště. Přestože teplota vzduchu na povrchu oceánu může být mrznoucí, teplota vody hluboko v oceánu je díky vnitřnímu ohřevu výrazně vyšší."

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Dochy tak význam tam je především ten, aby místo pro podotázku nezelo prázdnotou. (; ((; (;