dust8

Při klonování SSD disku přes dokovací stanici z jednoho SSD na druhý se na tom klonovaném přehrají data ze zdrojového?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Podle mě se vše přepíše a disk A bude totožný s diskem B.
Kdysi jsem přes klon kopíroval cédéčko,které sice šlo zkopírovat, ale nefungovalo. Na originálním bylo jakoby napsáno, že toto je originální a má fungovat, jenže tato informace se při kopírování nepřenesla a proto zkopírvané cédéčko nešlo. Přes klon se zkopírovali všechny informace a tedy i naklonované cédéčko se tvářilo jako originál a šlo spustit.
Pokud by tedy na disku B zůstala složka her, nejednalo by se o klon, ale jen o přenesení chybějících dat-údajů. Klon je stejný, tudíž by tam byla jen ta hudba.

Další odpovědi
aliendrone

Při klonování pevných disků dochází ke kompletnímu přenesení VEŠKERÝCH informací (včetně volného místa atd.), nejde tedy o „prosté zkopírování“.
Součástí procesu je kompletní přepis cílového disku. Pokud chceš zachovat data na cílovém disku, je třeba ho rozdělit na oddíly a překopčit je na oddíl, ketrý nebude cílový pro klonování. Pochopitelně tím přijdeš o veškeré asociace (ergo třeba nainstalované programy nebudou fungovat), je to vhodné jen pro samotná data (fotky, videa, dokumenty aj.).

Klonování placek (jak píše Raibek) je kapitola sama pro sebe. Jsou totiž obvykle chráněny před touto možností a to dokonce někdy až na HW úrovni. Kupříkladu pokud bys chtěl zkopčit/zklonovat DVD pro Playstation, tak žádným programem NEUSPĚJEŠ. PS-ko odmítne placku jako neoriginální a jediná cesta jak ho přimět k souhlasu je Playstation „načipovat“ (provést HW úpravu). Fígl je v tom, že Sony využívá sektory disku, které jsou nestandardní (zakázané dle ISO specifikací) a žádná vypalovačka prostě do nich nedokáže nic vypálit, tak proto. :)

dust8

Tady je příklad.. Máme zdrojový SSD (pojmenuji např A) a ten na který chci klonovat data SSD (např B).. Na A je např složka s hudbou a na B je složka se hrami. Když dám klonovat z A na B, tak na B přibude složka s hudbou a složka her tam zůstane, nebo se složka her přemaže a bude tam jen hudba?

cochee

Klonování je proces vytvoření bitové kopie, bitové znamená , že bit po bitu bude stejný. Takže původní obsah cílového disku zmizí.