dust8

Při katastrofě, kdy se dostane do moře ropa z tankeru se snaží nějaká organizace pro ochranu zvířat o jejich přesun?

pixabay: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2019/04/08/21/50/nau­tical-vessel-4113071_1280.jpg

Nebo je to jen o dobrovolné pomoci zvířatům od civilistů?

Nečekám, že pár nadšenců pohne pod vodou s verlybou, ale třeba pomocí rybářských sítí a člunů pochytat a přesunout alespoň ty menší ryby atd.?

Odpovědi
Kepler

V případě katastrofy ropného tankeru žádní ochranáři zvířat nezmůžou vůbec nic. Ryby, mořští ptáci i zvířata na břehu hynou rychle a hromadně. Za tu dobu ochranáři ani nestihnou zorganizovat pomoc. Je to na dobrovolnících, kteří se snaží zasažené tvory dekontaminovat a zabránit ropné skvrně, aby se šířila dál. Výsledný efekt je však jen zlomkový. Dokladem je katastrofa obřích tankerů Amoco Cádiz na severním pobřeží Francie, Exxonu Valdez u Aljašky nebo havárie ropného vrtu v Mexickém zálivu.