AmazedWolf

Při jakých/kterých příležitostech se zpívá hymna EU?

Nejlepší odpověď
annas

"Hymna je beze slov, má pouze hudební část.

Univerzálním jazykem hudby vyjadřuje evropské ideály svobody, míru a solidarity".

Evropská hymna se hraje při významných příležitostech, které se týkají EU, a také na všech akcích celoevropského rozměru. Např. jako je Den Evropy a formální akcíe třeba podepisování mezinárodních smluv. atd.

http://europa­.eu/about-eu/basic-information/sym­bols/anthem/in­dex_cs.htm

Další odpovědi
Kepler

Evropská hymna se hraje při významných příležitostech jako je Den Evropy a formálních akcích jako je podepisování mezinárodních smluv.
Hymna není určena k nahrazení státních hymen jednotlivých členských států, nýbrž k oslavování společně sdílených hodnot a jejich jednoty v rozmanitosti. Vyjadřuje ideály sjednocené Evropy: svobodu, mír a solidaritu.

Existují i verze se slovy – např. česká "nad radost nic v světě není, budiž sláva radosti, vstupujeme opojeni ve tvé slavné (?) království… nicméně takto se nepoužívá.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­vropsk%C3%A1_hym­na

annas

Ad Kepler,

zapomněl jste na odkaz.

annas

Omlouvám se, nerozklikla jsem s celou odpověď. Vím, že odkaz pravidlně vkládáte, takže jsem chtěla jen připomenout.

Kepler

To je v pořádku, připomínat není třeba.