Weroniq

při jakých mrazech může být ohrožen notebook v batohu?

viděla jsem v tv, že když jsou ty mrazy, tak někomu odešel noťas, který měl normálně v batohu.. tak se bojím, nedávno mi nechtěl vůbec naskočit mp3 přehrávač nebo baterky vydrží strašně málo.. a nevim jestli je dobrý nápad fotit venku digitálním foťákem

Nejlepší odpověď
mosoj

Baterky ztrácí kapacitu, ale po zahřátí ji zase nabydou. Zde žádné zničení nehrozí.
Ani u toho notebooku.

Největší nebezpečí všeobecně pro všechny elektronické přístroje je prudký přechod ze zimy do tepla. V přístroji zkondenzuje vzdušná vlhkost a elektronika se zničí.Zničí se ale pouze tehdy, když ji ihned zapnete a přístroj musí být velmi podchlazen.
Vzpomeňte si co to udělá s brýlemi když vejdete z mrazu do tepla.

Iakže je třeba po příchodu do tepla dodržovat určitá pravidla. Nejlépe je nechat přístroj v batohu a počkat až se teplota přístroje pomalu srovná s teplotou v místnosti. Nějakou dobu to trvá !! Hlavně platí, po vnesení přístroje ( jakéhokoliv) z mrazu do tepla tento nezapínat ale počkat až se přístroj zahřeje a zkondenzovaná vlhkost se odpaří.

Pro focení za mrazu platí, foťte dokud to vydržíte, dokud baterie stačí a závěrka nezamrzá. Fo´ták nezničite. Věnujte pozornost pouze tomu přechodu z mrazu do zimy !!!

Žádnou teplotu v místnosti není třeba vyrovnávat.

Další odpovědi
Drap

Při takových mrazech baterky všech druhů rychle ztrácí kapacitu. Celému zařízení a všem podobným prospěje když se nechá prvně aby se vyrovnala teplota v místnosti a teprve potom zapnout.
Že by ale něco zmrzlo a tím se to zničilo, považuji za nesmysl

Mapel

Hlavní problém je v tom, že vymrzlé elektronické zařízení přijde do tepla, kde je vzdušná vlhkost a na studených částech se sráží voda, která může způsobit zkrat. Proto je nutné nechat zařízení aklimatizovat a srovnat teploty. Je vhodné noťas zabalit do nějaké deky či osušky, aby nepromrznul vnitřně.

briketka10

u každého el. přístoje je návod k použití a uvádí se v něm i tento údaj..
já nosím NB v batohu v ochranném pouzdru nikdy se nic nestalo..