bolak

Při jaký teplotě se ve spermobankách a vajíčkobankách skladují naše tekuté já?

A je tam nějaká hraniční teplota, co se týče záporných čísel, nebo to může bejt klidně jako kostka ledu a až to rozmrazej, tak budem jako rybičky?
Doplňuji:
A mezní teplota z druhý strany? Myšleno jaká je nejvyšší teplota, ve který je možno tento tovar uchovávat, aniž by došlo k poškození.

A co se týče toho roztoku, ten tam je jenom pro jistotu a nebo tam bejt prostě musí, jinak by to pochcípalo?

Nejlepší odpověď
briketka10

Zkumavky jsou uchovávány v kontejnerech naplněných tekutým dusíkem,jehož teplota je –196°C.Sperma zmražené a uložené podle výše uvedených podmínek může být uloženo několik desítek až stovek let.

Po rozmražení jsou spermie v dobré kondici,jakoby se nic nestalo?
zdroj
http://zena.cen­trum.cz/zdravi/cla­nek.phtml?old_ur­l=zdravi/anti­koncepce/2009/3/12­/clanky/jak-chodi-ve-spermabance/

Po rozmražení spermatu se spermie znovu začnou pohybovat a jsou schopny oplodnit vajíčko. Zmražení spermií nemá vliv ani na zdravotní stav narozených dětí. Při mražení spermatu s horšími parametry lze využít některou z metod umělého oplodnění. Pokud je spermiogram velmi špatný, můžeme použít metodu ICSI, kdy zavádíme jedinou spermii pomocí speciální skleněné pipety přímo do vajíčka.

Co kdyby došlo k dlouhodobému výpadku elektřiny?

Kontejnery na elektřině závislé nejsou, takže spermiím se při výpadku elektřiny nemůže nic stát. Ale jinak máme vlastní záložní zdroj.

Doplňuji:
zajímá mě, jaké mimčo by se narodilo z
rozmražení spermatu s horšími parametry :(

Další odpovědi
Lucijej

spermobanka –190oC na 300 let

vajíčkobanka – našla jsem pouze „při velmi nízké teplotě“, použitelnost vajíček po rozmrazení 20%

Zdroj: http://www.mi­neralfit.cz/cla­nek/spermaban­ka

KdojeRaibek?

Mezní teplota je –273°C
Ale ted jsem dostal lepší nápad, který mě hodně zajímá.
Zkoušel jsem ti najít něco ohledně té teloty a nalezl jsem toto:
Ejakulát má lehce zásaditý charakter (pH 7,2–7,8) a tvoří ho mnoho minerálních látek jako zinek, vápník, hořčík, sodík a dokonce i stopové množství zlata.
Otázka tedy zní, jak to zlato z toho oddělit? Možná budu bohatej :D

kapka

Nejen zde http://www.chci­dite.cz/kryokon­zervace/ píší – 196 C. A má to souvislost s teplotou, při které kapalní dusík. Chápu to tak, že to je právě ten důvod, proč zrovna tato teplota a ne jiná.
Doplňuji:
Speciálním roztokem jsou zárodky chráněny před krystalky ledu, které by buňky poškodily. http://www.na­seporodnice.cz/zmra­zeni-embryi.php

S teplotou –196 se prostě smiř, vem si trochu tekutýho dusíku, tenhle návod http://www.jre­ichl.com/fyzi­ka/show/24hodin/in­dex.php?sekce=10
a můžeš si hrát celý odpoledne. 🙂

cochee

ad Doplněna: Ten tekutý dusík má bod varu –196°C. Je nalitý do kontejneru, který je v podstatě termoska. Protože tepelná ztráta (prostup stěnou nádoby a nezatěsněným hrdlem) není nulová, dusík stále pomalu vaří (má stále těch –196°C) a tím ubývá, takže se čas od času musí dolít. Pokud se nedolije a sperma se dostane nad hladinu, znehodnotí se. Takže nižší nebo vyšší teplota se neřeší, prostě je to sperma pořád v –196°C.

anonym

To jo, jak to můžu vědět, když tam ty moje nejsou, jenom ty vaše!
Ale že byla minulý týden kosa, že jo!