ReHu

Při jaké teplotě se připravují konzervy pro zvířata? Může v nich přežít červ nebo larva?

Dnes jsem vyprázdnila obsah plechovky do misky a za chvíli koukám, ve šťávě se válí pěkně vypasený červ. Nebo larva (rozdíl nepoznám).
Nevím, jak se tam dostal. Kočky jsou odčervené a vypadají v pohodě.
Dík.

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím,že žádné způsoby konzervace,jsou-li dodržovány dané postupy nedovolí přežití žádnému živému organismu od bakterií po červa. Já na
Doplňuji:
šla v psí míse na konzervovaném masíčku červéného slimáka-ty vlezou prostě všude :D

Další odpovědi
anonym

Běžně se masové konzervy musí dost dlouho vařit při stostupňové teplotě. Tohle by živý organizmus nepřežil. Tak vysoká teplota je nutná, aby konzerva pořádně „chytla“ a nekazila se.
Nedokážu si představit, že by u psích nebo kočičích konzerv mohla být použitá jiná technologie. Provaření je nutné, jinak se maso začne kazit, konzerva se vyfoukne a obsah je nekonzumovatelný i pro zvířata.

Doplňuji:
Pokud byla konzerva již otevřená, tak se mohla i do lednice dostat masařka. Jsou to pěkně odolné a čiperné mouchy a jejich červíci rostou rychle. Obzvlášť, když mají dostatek potravy.

Radek123

Teplota přípravy pravděpodobně podle žádného zákona určena nebude. Červ by v konzervě přežít neměl, ale občas se tak bohužel stane. Pokud jste červa našla v konzervě až po chvíli, kdy kočky konzervu sežrali, mohli si jej přinést třeba na hřbetě. Pokud má kočka volný výběh a může kamkoliv, tak je to velice pravděpodobné.

Lakeysha

Nechtěj ani vědět, co všechno do tohohle žrádla dozajista semelou za vejzbytky, červ by mě trápil nejmíň:-D…