Slezsky fc

při jaké pteplotě předmět(např.fot­balovy míč) zvětšuje svuj objem při mínus nebo plus ?

Nejlepší odpověď
baghira

Pokud se teplota zvyšuje, rozměr se také zvyšuje (a naopak).
Ledaže by byl míč vyrobený z vody, ta má nejmenší objem při cca 4°C.

Další odpovědi
honza19hk

Materiály se při kladné teplotě(plus) roztahují a při záporné(mínus) smrš´tují.Proto jsou mosty na válečkách a jsou tam dilatační spáry. to samé míč když bude málo nafoukaný a necháš ho na sluníčku,tak zvrdne a nebo dokonce bouchne.To samé gumy u aut, atd…