Lutagame

Při jaké přiležitosti se zorničky zvětšují a zase zmenšují ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Hlavní funkcí zorniček je regulace množství dopadajícího světla na sítnici oka, aby nedošlo k jejímu poškození nadměrným světlem. Je to stejné jako u clony fotografického objektivu. Malá díra málo dopadajícího jasného světla. Velká díra hodně dopadajícího málo jasného světla.

Další odpovědi
anonym

Velké zorničky – je tma
Malé zorničky – je světlo
čím větší, tím je víc tma, čím menší tím je víc světlo

Sarrow

Například když se ti nějaká holka líbí, tak se ti rozšíří :)
Doplňuji:
…zorničky

zzzzz

Také po vypití většího množství energetických drinku se zorničky rozšíří.
Jinak tak i reagují na střídání světla a tmy.

Reezo

zorničky se upravují také podle vzdálenosti a také v psychologii. Oči dokážou prozradit spousty věcí. Jen je potřeba rozeznat, jaká věc vyvolala rozšíření zorniček. sexuální vzrušení také způsobuje rozšíření zorniček, radost a smutek má taky dopad na zorničky. Nebo mě napadá, když je dotyčný jedinec na drogách či alkoholu. Pod vlivem těchto látek je také možné rozšíření zorniček. Nedá se s jistotou určit, proč se danému člověku právě rozšířili, či z úžili zorničky.