zjentek

Při jaké/které dietě se nesmí žádná skořice?

Mně se zdá, že skořice se může za všech okolností… prostě skořice že nevadí ničemu. Souhlasíte?

Marci, určitě? Link by nebyl?

(Totiž známé skořice hodně uleví a podle všeho má problém právě v žaludku anebo ve střevech, protože USG vyšetření opakovaně nevidí žádný problém, i když je dotyčný „na umření“ , ale STRAŠNĚ se bojí gastro a kolono, čili se nic neví, ale skořice VŽDY VELMI uleví! A doktoři opakovaně tvrdí, že pokud na sono nic nevidí, tak že bude třeba se podívat do střev a žaludku, jinak je prej už nic jinýho nenapadá, no…)

Nejlepší odpověď
marci1

Skořici je třeba se vyhnout při žaludečních a střevních vředech. 🙂
Doplňuji: Zde se třeba o tom píše: https://www.ces­kaordinace.cz/sko­rice-predavkovani-ckr-1057-9607.html
Na trávení je v malém množství skořice dobrá, zejména spolu s medem.

Další odpovědi
Kepler

Žádnou takovou dietu neznám, obecně se skořici připisuje celá škála příznivých účinků. Ale pozor, čeho je moc, toho je příliš.
„Určitě ji nekonzumujte každý den. Toto koření obsahuje látku kumarin, která se ve velkých množstvích chová jako jed. Skořice se nedoporučuje konzumovat těhotným a kojícím maminkám.“
https://zdravi­.peknetelo.eu/ko­reni/skorice-je-zdrava-ale-pozor/

Dochy

Nevím zda se někdy skořice nesmí, ale vím, že pokud to se skořicí přeženu, zhorší se mi ekzém.

marci1

Gastroskopie se nemusí bát, nic to není (může se jednat o Helicobakterie pylori v žaludku). Ty se jednoduše přeléčí dvěma druhy ATB najednou. A kolonoskopii může podstoupit (obvykle za 50,– Kč) s uspávací injekcí. Dělá se to již běžně. 🙂

zjentek

Nominace nejen za avatara! (; ((; (((;