piha

pri exekuci na ucet je mozne udelat ucet na 14leteho syna?

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano synovi můžete založit účet, třeba u České spořitelny, tam ho mají i mé děti,,i ty kterým nebylo ještě 15 let(nemají o.p),,můžete mu založit účet Junior.

Má to jen jedno omezení, vložit a vybrat můžete za měsíc pouze 10000,– tedy v případě u Č.S.,, nevím jak u jiných bankovních institutů,,,

Další odpovědi
Radak

Dobrý den, v odkaze je srovnání studentských účtů u nás. Více bank dává účty mladým lidem mladším 15-ti let, už to není podmínka. Je ale třeba dobře si přečíst podmínky k účtům, jak je to tam s výběry. Také někde mají i karty k těmto dětským kontům.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/produk­ty/ucty-pro-mlade/

Michal Kole

14ti letý kluk si nemůže založit účet, protože ani nemá občanský průkaz. A některé banky chtějí 2 doklady totožnosti.

Upřimně by mě zajímalo, kde vezme 14letý kluk druhý doklad totožnosti, když třeba řidičák ve 14 mít nebude.

nanule

Jestli se ptate na to, ze pokud mate exekuci vy a chcete si udelat novy ucet akorat ze psany na syna, tak myslim, vzhledem k tomu, ze neni plnolety, ze k nemu budete mit stejna prava jakozto zakonny zastupce.
Je to „zajimavy“ pokus obejit exekutora!

Fidel

Ale dochází tím ke jednak krácení věřitelů a potom taky jakmile na to exekutor příjde, tak takovéhle „darování“ bude absolutně neplatné a peníze, které dáte synovi mu zabaví jako váš majetek.