arygnoc

Pri akej teplote vzduchu ide para z úst?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vdechovaný ! vzduch se průchodem nosních dutin nasytí vodními parami téměř na 100 %. T
Doplňuji:

Pokračuji, nějakým nechtěným způsobem jsem si odpověď odeslal.

Takže vydechovaný vzduch je nasycen vodními parami téměř na 100 % při tělesné teplotě. Ke kondenzaci ( vytváření par ) dochází tedy vždy při výdechu při teplotách nižších než je tělesná teplota!!!! Pára ovšem při vyšších teplotách není vidět protože kondenzuje jen malé množství vody a a pára se okamžitě ředí ve vzduchu. Vidět je pouze při nižších teplotách kdy dojde ke kondenzaci většího množství vodních par a není vítr, tedy nestačí se vytvořené páry naředit okolním vzduchem.
Třeba v uzavřené chladné místnosti uvídíte páru při výdechu dříve než při stejné teplotě venku , kde je proudění vzduchu.

Další odpovědi
Ar

Ta teplota nebude pokaždé stejná. Záleží na vlhkosti vzduchu, který vdechuješ (g/m3). Pak propočítat dle tabulek a zjistit rosný bod. Potom teprve zjistíš teplotu při které se začne pára u úst dělat

david22

Já bych řek, že kolem bodu mrazu, nebo něco málo nad.

ReHu

Hodně zjednodušeně.
Vždycky, když je teplota nižší, než teplota dechu. Což bylo třeba i před 10 dny 🙂

Lukasy

Je to tak 10 °C rozdil takže když vydechneš vzduch o teplotě 20° a bude 10° tak uvidiš paru.