unnamed

Prežili by astronauti na ISS pri zrážke meteoritu so Zemou?

Teoreticky, ak by boli na opačnej strane Zeme a z opačnej strany by narazil meteorit veľkosti dajme tomu Mesiaca (čiže už „trpasličia planéta“), ktorý/á by zničil/a celú Zem, prežili by? Na ako dlho?

Kepler,vďaka za ujasnenie (upravil som)

Nejlepší odpověď
Kepler

Těleso velikosti Měsíce nelze nazývat meteorem, to už je trpasličí planeta. Mimochodem šutr ve vesmíru je meteoroid, meteor je světelný jev při průchodu atmosférou a to co dopadne na zem je meteorit. Při takto kataklyzmatické srážce by ISS nejdéle do pár hodin vletěla do mraku vyvržené horniny ze Země a okamžitě zanikla. Vždyť krouží jen asi 400 km vysoko. Země by se asi nerozpadla, ale radikálně by změnila vzhled.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Možno áno, možno nie.
Pokud by však přežili, ztratili by kontakt s řídícím centrem. Je možné, že Země by se rozpadla a tak by ani nepřitahovala gravitace ISS, která by letěla do volného prostoru a zde by po čase zanikla.

BANAN93

já si nejsem jistej ale, myslím že jsem někde četl že ISS je stále přitahována gravitací a musí pravidelně svou poluhu stabilizovat – takže i když by přežili a měli vodu a jídlo a vzduch – tak by jim jistě za čas došlo palivo a shořeli v atmosféře, nebo se porstě rozplácli o to co by ze země zůstalo :(