Shuffle

Přežila bych nouzové přistání letadla do moře?

Přežila bych nouzové přistání letadla do moře,fungovali by takové ty skluzavky?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A proč by měli fungovat?
Ltadlo má většinou dveře na úrovni křídel a pokud by se náhodou povedlo, že by pilot s letadlem dosednul na vodní hladinu, tato by byla na úrovni dveří-letadlo by chvíli plavalo na křídlech na hladině.
Nebo si myslíš, že by vytáhnul podvozek?

Další odpovědi
Terryle

Jde o spoustu věcí

  • v jakém letadle bys seděla (většina dnešních letadel má při přistání na vodu nevýhodu – mají motory pod křídlama, ty přečnívají pod břicho letadla a zatnou se do vody jako první, takže letadlo hodně zbrzdí a většinou ho ten „cuk“ rozláme)
  • jak dobrý a zkušený piloty byste měli
  • jaký by bylo počasí
  • proč byste přistávali (jaká by byla závada na letadle) atd.

Skluzavky by se asi nepoužily, ono při dosednutí na vodu se letadlo většinou poškodí, dovnitř jde rychle voda a táhne letadlo dolů, je proto potřeba okamžitě pryč a na otevírání skluzů není moc času.

Hlavně proboha, kdybys někdy v takovým letadle seděla, tak si NIKDY nenafukuj vestu v letadle, ale až VENKU, až se dostaneš z trupu. Pokud si ji nafoukneš vevnitř, nadnáší tě ke stropu, brání ti v pohybu a ty nemůžeš vyplavat ven z letadla.

Toliko bezpečnostní instrukáž před nouzovým přistáním na vodu ;o)
Doplňuji:
Led: jen upřesním k těm Zlatým pieskům, jestli můžu… ono to nebylo nouzový přistání, ale pád do vody. Piloti nezvládli přistávání, vysadily jim motory a letadlo spadlo. Kdyby nespadlo do vody, spadlo by jinam… A přežili to myslím 3 lidi, jeden z nich mluvil dokonce v Osudových okamžicích na ČT…

venkovan

Přistání zřejmě ano, ale otázka je co potom. Zpravidla letadlo moc dlouho neplave aby se k němu na moři dostaly zachranné odě včas. Takže ale opět je to otázka %.
Potěšil jsem?
Pro led – Zlaté písky to byl velký průšvih a slyšel jsem vypravování lidí kteří potom byli u zachraně lidí – přežili myslím tři (jeden určitě protože vypravoval i v médiích jak se zachránil a za jakou cenu) a potom od těch co vrak letadla demonotvali a dostávali z vody.
Ale to nelze psát

led

Dcéra lieta nad morom, informácia od nej:
Všetko záleží od spôsobu núdzového „dopadu“ na vodnú hladinu.
1 – V prípade šťastného máte šancu vystúpiť, vyskočiť, prípadne použiť skĺzavku. vestu majte nasadenú a nafúkajte si až vonku. V žiadnom prípade sa nesnažte za každú cenu (hlava-nehlava) pretlačiť k východu, lebo sa zablokuje.
Riaďte sa pokynmi uvedenými v letáku. Ten si preštudujte po vzlietnutí, letušky vás po štarte oboznámia čo treba robiť v prípade krízy, pozorne to sledujte.
2 – nešťasný prípad vám radšej ani nespomeniem. Videla som to, keď lietadlo z Prahy „pristálo“ na jazere Zlaté piesky v Bratislave. neprežil nikto. Tí, ktorých vytiahli, zomreli neskôr na následky. Posledného (z posádky) vytiahli po 3 dňoch. Sú to nepríjemné spomienky.

Fidel

Raději bych počítal s variantou NE… Když přežijete, bude to bonus. Letadlo se často rozlomí a pokud už přežijete přistání, tak nemusíte vydržet do doby, než vás někdo z moře vytáhne…

Ale můžu vás uklidnit, na moři se nepřistává – i záoceánské lety (do USA) lítají kolem ostrovů, aby v případě nutnosti přistáli na letišti…

vindic

Spíše ne, než ano. Záleží na spoustě podmínek.
Viděl jsem v TV několik let.katastrof, kdy pasažéři nebo většina z nich přežili, ale nikdy to nebylo v plné rychlosti ani výšce. Vždy se to nouzové přistání přihodilo po opuštění letiště či před přistáním na něm apod.

Zdroj: TV

meloun 12345

mozna jakou richlosti by letelo nebo jak narazilo do vody a hlavne zalezi na pilote