dust8

Přežila by Země pokud by se teoreticky srazila s vlastním Měsícem? A co s Plutem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Takové kolize nejsou možné, ale ano, Země jako těleso by to přežila a nerozpadla by se, život na ní nikoliv. Stala by se z ní úplně jiná planeta. Pluto je ještě o dost menší, než Měsíc, ale následky by byly podobné. Jinak Měsíc pravděpodobně vznikl právě po srážce Země s tělesem cca o velikosti Marsu, ještě v raném stádiu vývoje a taky to přežila.

Další odpovědi
Edison

Záleželo by na rychlostech a úhlech.

Vojta24

Země by to samozřejmě přežila, dokonce by díky tomu byla o něco větší díky hmotě měsíce která s ní splyne, jisté ale je že to nepřežije život na povrchu Země, už jen proto že taková srážka by během chvilky odvanula vetšinu atmosféry a vůbec by to byla výrazně větší katastrofa, než jakou byla ta co vyhladila dinosaury. U srážky s měsícem opravdu nechcete být. Zemi to ale bude putna, za svou dávnou historii podobných srážek zažila bezpočet, takže jedna navíc ji už nerozhodí.

led

aliendrone, ja som vám hovorila, nehrajte sa so Slnečnou sústavou „guličky“, niekto to na vás povie a vidíte, Kepler vás prezradil „Jinak Měsíc pravděpodobně vznikl právě po srážce Země s tělesem cca o velikosti Marsu“