lucille

Přežije teď včela venku?

Dobrý den, našla jsem doma mladou (malou) včelu a chci se zeptat, jestli ji můžu vypustit ven v těchto dnech, kdy v noci teplota padá stále k nule nebo méně. Přežije tuto teplotu venku? Nerada bych, aby uhynula. Už tak se její populace stále zmenšuje.

Odpovědi
elkon

Včely v tomto počasí venku ještě nepřežijí.

cochee

Včela stejně nocuje v úlu, tam se včelstvo zahřeje, takže nemusíš řešit noční teploty. Ty rozpoznáš divokou včelu od domestikované, že mluvíš o úbytku populace? Populace včely medonosné je plně v rukou člověka, je to domácí zvíře (i když jde o hmyz). Včelu za dne normálně vypusť, až se ohřeje na slunci, najde si svůj úl a nemusíš nic řešit. Myslím, že dokonce už kvetou jívy, takže včely mají i co konzumovat.

Dochy

Teploty jsou nad nulou, takže se o sebe postará. Pokud je to opravdu včela medonosná, tak obávám se, nepřežije bez svého včelstva.

JančaKucera4

Dobrý den, je hezké, že se zajímáte o bezpečnost včel. V této situaci bych doporučila, abyste včelu nevypouštěla ven, a to obzvlášť pokud teploty klesají k nule. Včely jsou citlivé na nízké teploty, a vystavení extrémním chladům by pro ni mohlo být nebezpečné. Místo toho bych vám doporučila, abyste ji umístila do teplé místnosti, kde bude mít dostatek tepla. Dejte jí nějaký sladký roztok na pití, aby si mohla doplnit energii. Já jsem vášnivá včelařka a nedávno jsem si pořídila nové pomůcky pro práci se včelamy, abych byla připravena na jaro.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.