zjentek

Přežije tato stařičká ryba podobný šok a zacházení? Nebo pravděpodobně poj­de?

https://www.no­vinky.cz/muzi/cla­nek/dva-rybari-u-koprivnice-vytahli-ze-svazove-vody-obriho-sumce-40400933#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&sou­rce=hp&seq_no=4&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Ad Drap: Rybáři ti připadali malí?
(No, mně taky nepřišli jaksi průměrně vysocí a možná proto taky byli pokérovaní jako když hledájí identitu… své kůži (;)

Odpovědi
Drap

Právě taková ryba to přežije bez problém. Pokud ji pustí tak za pár let ji chytne opět někdo ještě větší. Takové ryby, pokud je rybář nevezme, umírají už jen věkem, popřípadě otravou.

ten který je

Tak nějak všeobecně platí,že když se vyloví ryba z vody,nemá se na ní sahat suchýma rukama.Po doteku rukou je to pro rybu tepelný šok a později ryba uhyne.Proto někteří rybáři používají např.mokré ručníky nebo nádržky s vodou,kam na malý okamžik položí rybu,změří její délku a pustí zpět do vody.Dotykem je to něco jako by vás někdo spálil žehličkou.

zjentek

Okolo lovu se všichni radují. Také se budu, až začnu lovit já. Přestože budu na straně těch bezbranných.