mobilemob

Prezidenti československa – jak je lidé vnímají ?

Jak podle Vás vnímají lidé československého prezidenta Antonína Zápotockého? Potřebovala bych co nejvíce nezávazných názorů na to, co byste mu vytkli a co udělal podle Vás dobrého. Budu vděčná za každou odpověď! 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Jak jsme vnímali prezidenty?
Na ně byla tato básnička.
Masaryk měl jenom Lány,
Benš, ten měl velké plány,
Gottwald nadělal z dělníků pány,
Zápotocký měl harmoniku a flámy,
Novotný nadělal z kurev dámy,
a Husák, ten měl prázdné krámy.

Ale jinak.Mezi Zápotockého a Havla můžeme dát rovnítko, protože oba lhali národu.Zápotocký o měnové teformě a Havel tímto projevem…
…Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, ze jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepši životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.....

To je jen úryvek jeho lživého projevu v r.1990.Celý projev zde http://www.zve­davec.org/kla­sika/2009/05/3­128-projev-na-ktery-se-nezapomina.htm

Další odpovědi
Drap

Vníml jsem ho jako presidenta. Za mých školních let visel v každé třídě.

marci1

Za jeho prezidentování proběhla v r. 1953 měnová reforma. Přitom ještě den před jejím vyhlášením se vyjadřoval, že žádná nebude. Pro lidi to bylo nepochopitelné a zároveň kruté.
Jeho role v čele státu bývá často idealizována – bývá označován za tátu dělníků, za člověka z lidu, ale není to tak docela pravda. Události po měnové reformě v roce 1953 ukazují, že dokázal být právě vůči dělníkům, kteří dali najevo nesouhlas s komunistickou vládou, velmi tvrdý a nesmlouvavý. Spolurozhodoval o zatčeních, internacích, podílel se na přípravě politických procesů a zavádění všech forem poúnorového teroru. Fungování StB (státní policejní aparát v rukou strany) v době jeho vlády vykazuje prvky a metody policejních složek hitlerovského státu – mučení, popravy, psychologický teror.
Zdroj: Wiki

brillant

https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=An­ton%C3%ADn+Z%C3%A1po­tock%C3%BD&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

ten který je

Není jediného prezidenta od roku 1918 doposud,kte­rého by měl lid rád.Ani Jeho Veličenstvo císaře a krále Františka I neměli lidé rádi,snad s vyjimkou Josefa II.:-)
Doplňuji:
Ti posledně dva jmenovaní patří ovšem do jiného historického období našich dějin.:-)