van.ecke

Převzeti obsílky zahraničí!

Zdravím, jsem povinen zdělit svou adresu, případně převzít obsílku ze slovenska???
Moc děkuji za odpověd.

Odpovědi
picnimok

Samozřejmě že ne,jenom pokud se nejedná například o soudní zásilku..to povinnen jste

standa

Je jedno, zda je zásilka z ČR nebo ciziny…, nutit vás nikdo nemůže.

Ale účinkům doručení (i když si zásilku osobně nepřevezmete) se stejně nevyhnete.

Otázkou je, co je obsahem zásilky a jak hodně si ´uškodíte´ když si zásilku nepřevezmete.

Osobně bych si zásilku vzal a pak řešil ´následky´ jejího obsahu.

p.s. adresu jste povinen sdělovat jen těm institucím, které na tento údaj mají zákonný nárok