misela

prevzaty leasing na auto

chci se optat,prevzala jsem leasing na auto ale odjela jsem s nim do ciziny,ale taky nam ho za dopravni prestupek policie zabavila a sesrotovala.puvodni majitel v Cr ale podal udani ze ho zde ukradli[coz neni pravda]ale ja radne platim leasing,ktery me za 3 mes.konci..co bude az leasing doplatim,a auto uz bude me..co se take stane s udanim od puvodniho majitele..dekuji
Doplňuji:
dekuji za odpoved,a vysvetlim to podrobneni..to auto zatim patri memu znamemu,ktery me to auto prenechal[ale jen smlovou mezi nim a mnou]ja pokladama jeho mesicni splatku[rikam jeho jelikoz to zatim neni me]na ucet leasingove spolecnosti kazdy mesic..a jelikoz s autem jsem odcestovla do anglii ale nechali jsme ho postavene na miste ktere nebylo bohuzel urcene k parkovani,tak ho policie zabavila a posleze sesrotovala[bohuzel jse to tu tak dela]a ten muj znami se to dozvedel a udal na policii ze auto ukradly za 3 mesice auto doplati a on ho musi prepsat na me a co tim udanim.dekuji

Nejlepší odpověď
standa

Předpokládám, že jste leasingový nájemce.

Absolutně nechápu význam sdělení „policie auto zabavila a SEŠROTOVALA“ ! Opravdu máte na mysli „sešrotovala“ auto a nikoli třeba nějaké „papíry“ ??

Pokud bylo opravdu zlikvidováno auto (což se mi nechce ani v nejdivočejších snech uvěřit), tak se vůbec nedivím majiteli (tedy leasingovce), že reagovala trestním oznámením.

Vašemu tvrzení „což není pravda, že auto bylo ukradeno“ taky nerozumím.

Protože předmět nájmu byl znehodnocen před vypršení doby nájmu, vznikla majiteli (a je jedno, že to je 3 měsíce před koncem této doby) ŠKODA, o kterou se s vámi bude soudit.

Vy se potom budete MUSET snažit vyvinit z odpovědnosti za vznik této škody…, a to buď poukázáním, že se jedná o pojistnou událost (neznám pojistné podmínky, ale teoreticky by se mohlo jednat o pojistnou událost) a nebo ŽALOBOU na zmiňovanou Policii, která auto protiprávně (myšleno z pohledu českých zákonů) zabavila.

Každopádně bych teď neřešil co bude až leasing doplatíte (jednak proto, že už není CO doplácet, když předmět pronájmu ´zmizel´), ale každopádně bych začal okamžitě SPOLUPRACOVAT s leasingovkou.

DOPLNĚNA:

To (neexistující) auto nepatří vašemu známému, ale leasingovce.

Pokud jste si uzavřeli bez vědomí leasingovky nějakou smlouvičku o dočasném používání, tak tato smlouvička je neplatná.

Kdo podal to trestní oznámení? Nejprve jste psal, že ´původní majitel v ČR´ a pak jste psala, že ´váš známý´. Ví o tomto problému vůbec leasingovka?

DOPORUČUJI, abyste se obrátili na leasingovku a zde všechno pěkně ´vyklopili´.

Podané trestní oznámení nelze vzít zpět !