Katka16

převody jednotek hustoty

Dobrý den, narazila jsem na „g*cm-3“ („gram krát centimetr na mínus třetí“) jako na jednotku hustoty, lze nějak vyjádřit její převod např. na g/cm3?
Doplňuji:
moc děkuji za odpověď, takže 1 g/cm3 = 1 g*cm-3 ?

Nejlepší odpověď
Kelt

To je jedno a to samé, v prvním případě to máš vyjádřeno jako součin se záporným mocnitelem, druhý případ zlomek je mocnina ve jmenovateli. Například 1/100 ´= 0,01
je 10 na minus druhou –2. To ve škole spíš, nebo jsi chyběla a musela ses to doučit jen z učebnice?

Další odpovědi
mosoj

Jasně protože cm−3 = 1/cm3.
g * cm−3 = g/cm3