Bercou

Převod zdanlivé hvězdné velikosti na intenzitu světla?

Doplňuji:
Jak dokažu převést zdánlivou hvězdnou velikost v magnitudach na intenzitu světla? ??

Odpovědi
arygnoc

vzťah medzi svietivosťou a ZDANLIVEJ hviezdnej veľkosti sa v astronómii nepoužíva.

svietivosť vyjadruje ABSOLÚTNA hviezdna veľkosť/magnitúda (súvisí s tým hertzsprung-russellov diagram).

ako fotometrické veličiny môžete použiť porovnania známych hodnôt (napr. slnko (−26,73)) a sírus (−1,5)) pomocou pogsonovej rovnice (pozor, je to logaritmická rovnica!).

nešpecifikujete PRESNE o čo vám ide, tudíž i odpoveď môže byť nepresná.

;-Q