icedee

Jak převést m3 dřeva na m2?

Poraďte prosím. Stačí odhad. mám možnost koupit levně 2m3 dřeva (prkna) a rád bych z nich postavil chatku. Kolik plochy v m2 z těch prken jsem schopen postavit? Představme si, že mě zajímá obvodové zdivo chatky. Proto potřebuji znát m2. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

To je snadné. Vyděl 100 tloušťkou prkna v cm, vynásob dvěma a máš metry čtvereční.

Další odpovědi
mosoj

Jenom podotýkám, že se dává cca 10 % na prořez. Takže to co ti vyjde ještě vynásob 0,9!!

terry

Také trochu záleží na tloušťce těch prken.

icedee

Děkuji. Jde mi totiž o to kolik budu cca potřebovat m3 dřeva na stavbu zahradní chaty o rozloze 30m2