Avatar uživatele
Registrovaný

Převod konektoru DIN 2 pin do Jack?

Mám staré magnetofonové pásky a ctěl bych si je přehrát do PC. Myslel jsem, že bych zapojil kabel do dvou kolíkového DIN výstupu reproduktoru magnetofonu a druhý konec zapojil do Jack konektoru vstupu zvuku u PC. Nevím, jestli je to možné pouze kabelem s různými konci, nebo je třeba nějaké složitější zařízení. Můžete poradit?
Doplňuji:
A vyrábí se nějaká redukce z DIN 2 do Jack?

Odpovědi:

Avatar uživatele

To není úplně dobrý nápad - výstup na repro má mnohem vyšší výkon, než snese ´line-in´ vstup zvukovky... Nehledě na to, že bys přenesl jen jeden kanál (při stereo výstupu).
Pokud má magnetofon linkový výstup DIN 5, připoj zvukovku redukcí z DIN5 na jack 3,5 ( http://www.elektrohadrava.cz/… )...
Doplňuji:
Nevím o ní (což neznamená, že neexistuje), ale není problém si ji vyrobit - kousek kabelu (krátký ani nemusí být stíněný) a
http://www.ges.cz/…
http://www.ges.cz/…
Menší ´kolík´ DIN na střed jacku.


Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud máš problém, pokračuj v původní otázce (této). položení dvou otázek kvůli jedné věci je v rozporu s pravidly a dělá to tu čurbes.

K výkonu:
Magnetofonu skoro určitě (to skoro je tam proto, že neznám úplně všechny magneťáky, které kdo kdy spáchal) nebude vadit pracovat do zátěže s vyšší impedancí. Velikost signálu snadno upravíš stažením hlasitosti. Pokud bys pociťoval nějaké extrémní zkreslení, můžeš zkusit paralelně zapojit odpovídající zátěž.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Hlada

Co je to za magnetofon? Smazáním otázky zřejmě nějaká informace unikla. Všechny československé magnetofony mají linkový výstup na špičkách 3 a 5 konektoru označeného jako rádio.

Avatar uživatele

anonym

Jak píše Dochy - nezakládej další otázku, pokračuj v Diskusi!!! Než jsem na tu novou odpověď vložil, někdo ji odmázl (porušení pravidel)...
___
Aby to řešení bylo čisté, musel bys intenzitu signálu každé nahrávky (kazety) měřit (osciloskopem, běžný voltmetr nestačí) - což asi není reálné...
Další možností je vzít signál ze vstupu do koncového zesilovače magneťáku - čímž by sis vytvořil linkový výstup.
Další možností je použít jiný magneťák (takový, který linkový výstup má).
Poslední možností, tou nejjednodušší, je - to prostě propojit a doufat, že zvukovku neodpálíš*). Samozřejmě - pokud výstup z magneťáku utlumíš moc nebo málo (oproti optimu), budeš snižovat kvalitu záznamu (zvyšovat šumy či zkreslení).
___
*) mimochodem - má ta zvukovka line-in vstup a nebo hodláš použít mikrofonní?

 

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 924
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 418
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 304
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý led 277
Zlatý Lamalam 261

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.