Avatar uživatele
Josif

Převod konektoru DIN 2 pin do Jack?

Mám staré magnetofonové pásky a ctěl bych si je přehrát do PC. Myslel jsem, že bych zapojil kabel do dvou kolíkového DIN výstupu reproduktoru magnetofonu a druhý konec zapojil do Jack konektoru vstupu zvuku u PC. Nevím, jestli je to možné pouze kabelem s různými konci, nebo je třeba nějaké složitější zařízení. Můžete poradit?
Doplňuji:
A vyrábí se nějaká redukce z DIN 2 do Jack?

Upravil/a: Josif

Zajímavá 0 před 2493 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
anonym

To není úplně dobrý nápad - výstup na repro má mnohem vyšší výkon, než snese ´line-in´ vstup zvukovky... Nehledě na to, že bys přenesl jen jeden kanál (při stereo výstupu).
Pokud má magnetofon linkový výstup DIN 5, připoj zvukovku redukcí z DIN5 na jack 3,5 ( http://www.elektrohadrava.cz/… )...
Doplňuji:
Nevím o ní (což neznamená, že neexistuje), ale není problém si ji vyrobit - kousek kabelu (krátký ani nemusí být stíněný) a
http://www.ges.cz/…
http://www.ges.cz/…
Menší ´kolík´ DIN na střed jacku.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud máš problém, pokračuj v původní otázce (této). položení dvou otázek kvůli jedné věci je v rozporu s pravidly a dělá to tu čurbes.

K výkonu:
Magnetofonu skoro určitě (to skoro je tam proto, že neznám úplně všechny magneťáky, které kdo kdy spáchal) nebude vadit pracovat do zátěže s vyšší impedancí. Velikost signálu snadno upravíš stažením hlasitosti. Pokud bys pociťoval nějaké extrémní zkreslení, můžeš zkusit paralelně zapojit odpovídající zátěž.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlada

Co je to za magnetofon? Smazáním otázky zřejmě nějaká informace unikla. Všechny československé magnetofony mají linkový výstup na špičkách 3 a 5 konektoru označeného jako rádio.

před 2493 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jak píše Dochy - nezakládej další otázku, pokračuj v Diskusi!!! Než jsem na tu novou odpověď vložil, někdo ji odmázl (porušení pravidel)...
___
Aby to řešení bylo čisté, musel bys intenzitu signálu každé nahrávky (kazety) měřit (osciloskopem, běžný voltmetr nestačí) - což asi není reálné...
Další možností je vzít signál ze vstupu do koncového zesilovače magneťáku - čímž by sis vytvořil linkový výstup.
Další možností je použít jiný magneťák (takový, který linkový výstup má).
Poslední možností, tou nejjednodušší, je - to prostě propojit a doufat, že zvukovku neodpálíš*). Samozřejmě - pokud výstup z magneťáku utlumíš moc nebo málo (oproti optimu), budeš snižovat kvalitu záznamu (zvyšovat šumy či zkreslení).
___
*) mimochodem - má ta zvukovka line-in vstup a nebo hodláš použít mikrofonní?

před 2493 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika