Hejluk

Převod historické rakouské koruny na současnou českou korunu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda by šlo přepočítat kurz staré rakouské koruny (rok 1900) na ten současný kurz koruny.

Převod historické měny na současnou

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze. Hodnotu by šlo částečně porovnat pomocí spotřebního koše, ovšem i toto srovnání bude značně nepřesné zavádějící.
Doplňuji:
Nahlédni zde :
http://letecka­posta.cz/840143837

Další odpovědi
anonym

Z jakého důvodu???
Pro každý důvod je možné vytvořit nějaký ´kurz´, ale nebude obecně platný.
Např. přes:

  • kurz nějaké tehdy i nyní srovnatelně obchodované komodity (zlato, diamanty…)
  • průměrný plat nějaké tehdy a nyní srovnatelné profese
  • spotřební koš tehdy a nyní srovnatelného sortimentu

Lamalam

Šlo by to, ale velice nepřesně.