Avatar uživatele
Arni

Převod formátu *.tif …

Dobrý den.
Obracím se na všechny tady s prosbou. Mám naskenované dokumenty ve formátu *.tif. Potřebuji je převést do jiného formátu, pokud možno do .txt. .doc. apod. Potřebuji je poslat a kolega tento formát nemůže otevřít.
Nevíte někdo o programu (pokud možno free-jedná se o jednorázovou akci) který by to uměl ?
Děkuji moc předem za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4949 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Dobrý den, s podobným problémem se jakožto student potýkám skoro pořád, takže jsem se zde značně přiučila (o OCR softu jsem neměla tušení, hanba mi). Trošku jsem zapátrala a zjistila jsem, že se existuje i OCR převod online, což mi zejména na jednorázovou akci přijde jako rozumnější. Více info o stránkách zde: http://digital­ne.centrum.cz/jak-ziskat-text-z-obrazku-online/
Zkoušela jsem FineReader, český i anglický text, oboje fungovalo dobře. TIFF by to mělo přečíst bez problémů.
U toho FreeOnlineOCR byly s češtinou trošku problémy, ale pokud si pak stránku přečtete a těch pár chyb opravíte, je to pořád rychlejší…

Převod z TIFF na „srozumitelnější“ obrázek: je zvláštní, že to vašim kolegům nejde přečíst. Mně .tiff bere i prachobyčejné malování (standardní výbava XP, tuším Home) a jde to v něm bez problémů uložit na jiné formáty (nejlepší asi klasický JPG)…
Každopádně přeju, ať se nějak zadaří!

Zdroj: http://digital­ne.centrum.cz/jak-ziskat-text-z-obrazku-online/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

TIFF je formát rastrove grafiky, převod do txt nebo doc je nesmysl pokud nemáte k dispozici OCR software který by dokázal text v obrázku rozpoznat a na text jej převést.

Je pravda že tiff ně každý otevře (pokud nemá v počítači alespoň základní prohlížeč obrázků .. např irfanview, review, Picasa, zoner apod.) … můžete tedy pro kolegu s pomocí některého z výše uvedených programu převést ideálně do formátu Jpeg

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek