Arni

Převod formátu *.tif …

Dobrý den.
Obracím se na všechny tady s prosbou. Mám naskenované dokumenty ve formátu *.tif. Potřebuji je převést do jiného formátu, pokud možno do .txt. .doc. apod. Potřebuji je poslat a kolega tento formát nemůže otevřít.
Nevíte někdo o programu (pokud možno free-jedná se o jednorázovou akci) který by to uměl ?
Děkuji moc předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
Terryle

Dobrý den, s podobným problémem se jakožto student potýkám skoro pořád, takže jsem se zde značně přiučila (o OCR softu jsem neměla tušení, hanba mi). Trošku jsem zapátrala a zjistila jsem, že se existuje i OCR převod online, což mi zejména na jednorázovou akci přijde jako rozumnější. Více info o stránkách zde: http://digital­ne.centrum.cz/jak-ziskat-text-z-obrazku-online/
Zkoušela jsem FineReader, český i anglický text, oboje fungovalo dobře. TIFF by to mělo přečíst bez problémů.
U toho FreeOnlineOCR byly s češtinou trošku problémy, ale pokud si pak stránku přečtete a těch pár chyb opravíte, je to pořád rychlejší…

Převod z TIFF na „srozumitelnější“ obrázek: je zvláštní, že to vašim kolegům nejde přečíst. Mně .tiff bere i prachobyčejné malování (standardní výbava XP, tuším Home) a jde to v něm bez problémů uložit na jiné formáty (nejlepší asi klasický JPG)…
Každopádně přeju, ať se nějak zadaří!

Zdroj: http://digital­ne.centrum.cz/jak-ziskat-text-z-obrazku-online/

Další odpovědi
anonym

TIFF je formát rastrove grafiky, převod do txt nebo doc je nesmysl pokud nemáte k dispozici OCR software který by dokázal text v obrázku rozpoznat a na text jej převést.

Je pravda že tiff ně každý otevře (pokud nemá v počítači alespoň základní prohlížeč obrázků .. např irfanview, review, Picasa, zoner apod.) … můžete tedy pro kolegu s pomocí některého z výše uvedených programu převést ideálně do formátu Jpeg