Reis

převod družstevního bytu

Jak to bude s převodem družstevního bytu po 1.1.2014 po nabytí nového občanského zákoníku. Budeme moci tento byt převést do osobního vlastnictví, i přes to, když nebylo nikdy požádáno předchozím majitelem? Nyní by jsme tento převod chtěli uskutečnit.

Odpovědi
anonym

Nový občanský zákoník je naprostá revoluce, bohužel, vesměs v logickém řešení řady problémů občanů.
Neviděla bych vše hned jako neřešitelné. Až bude nový zákoník skutečně platný, potom bude vhodné hledat cesty, jak v souladu s ním řešit nastalé situace. Pokud bude něco neřešitelné, bude dobré obrátit se na poslance ve Vašem regionu a požádat jej, aby jednotlivá ustanovení zákonů připomínkoval tak, aby občanům sloužily. Ostatně kvůli tomu jsou zákony tvořeny, ne proto, aby měly štáby právníků a poslanců možnost vykázat nějakou činnost.
Pokud chcete řešit převod družstevního bytu, tak nechápu, co Vám brání začít převod řeširt okamžitě. Pusťte se do toho a uvidíte, že se to podaří.

ivzez

Řeším stejný problém. Předchozí nájemník (člen družstva) včas nepožádal
o převod do vlastnictví a družstvo mi už byt převést nechce.

Projděte si stanovy družstva, jestli v nich nějakou informaci
k případnému pozdějšímu převodu nenajdete
(vím, že některá družstvo mají vestanovách možnost
převodu bytu i po uplynutí stanovených lhůt).

Reis

Zajímavé, vždy nám bylo řečeno, že náš družstevní byt, NELZE převést do osobního vlastnictví.