Ergeti

Převod 1litru na metr2

Dobrý den,potřebovala bych vyřešit jeden příkladíček,při kterém mi tečou nervy.Jedná se o převod litrů na metry čtvereční.Pří­kladíček zní:Jakou plochu v metrech čtverečních pokryje 70l mulčovací kůry.Výška vrstvy kůry je 3cm.Děkuji moc za odpověď Tereza

Nejlepší odpověď
mosoj

Jenom malé upřesnění. Litry nelze převádět na metry čtvereční. Litr je objemová míra a lze ji ořevádět zase jenom na objemové jednotky metry krychlové.

Příklad lze vypočíst úvahou :

70 litrů je výška 7 cm na 1 m2
3 cm výšky je (7/3)x 1 = 2,333 m2

70 litrů kůry pokryje plochu 2,333 m2 do výšky 3 cm.

Další odpovědi
quentos

1 litr je 1 dm3, 1m3 tedy 1000 dm3 neboli 1000 litrů. U krychlových jednotek jsou převody třetí mocninou jednotek rovinných, tj. je-li např. 1m = 10 dm, pak 1 m3 = 1000 dm3