Petruse6

Převedení nevyčerpané dovolené?

Dobrý den,
zaměstnanec byl dlouhodobě nemocný, takže má nárok na převedení dovolené do dalších let, resp. má převedených 8,5 dne z roku 2017 do roku 2019. Musí to být někde písemně a jakou formou? Děkuji za odpověď! 🙂

Odpovědi
ivzez

Toto by měl zvládnout mzdový program, který by nevyčerpanou
část dovolené měl automaticky přičíst k nově vzniklému nároku.
(Podle mne to nikam zvlášť psát nemusíte.)

Nezapomeňte zaměstnanci včas určit čerpání „staré“ dovolené.
Jinak platí, že si zaměstnanec může jejčí čerpání určit sám. Postačí,
když Vám termín čerpání oznámí 14 dnů předem.

Dochy

Podle mně to nikde extra uvedené být nemusí. U nás je nárok na dovolenou na výplatnici.
Ale pokud má ještě dovolenou z roku 2017 měla by mu být nařízena okamžitě po skončení překážek v práci (neschopence) – par. 219 odst. 4 zákoníku práce.