Altair-AC

Přetrvávají zlepšené reflexy?

Když by člověk chodil rok na nějaké bojové umění ,kde by se učil hodinu zlepšovat reflexy,hodinu něco a hodinu něco třeba 3× týdně (na tom nezáleží) a pak by po roce přestal ,zůstali by mu ty zlepšené reflexy a nebo by se to časem vynulovalo? (kdybych cvičil rok a pak přestal ,tak bych přišel o nabranou hmotu,je to tak i zde?)

Protože toto je mentální a ne fyzická vlastnost tak nevím jak to je ,protože treba když se člověk učí psaní všemi deseti na klávesnici,tak si to bude pamatovat a bude to umět až do konce života.....

Předem děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Fyziologicky je rychlost odezvy na nějaký podnět limitována rychlostí šíření nervového vzruchu, což je elektrochemická záležitost a nedá se urychlit. Mentální to není. Myslím, že jediný způsob je tréning. Pokud se zanedbá nebo naučené dovednosti přestanou být používány, výsledky se přirozeně zhoršují.

Další odpovědi
aliendrone

Jen bych ke Keplerovi dodal, že s postupujícím věkem dojde i při systematickém trénování s degradaci – s tím nic nenaděláš. Také můžeš koukat celý den (trénovat oko) a najednou navzdory tomu zjistíš, že na ty malý písmenka nějak blbě vidíš. ;) :D :D