nicolitos

přetočení elektroměru ??!!

Stala se nám taková věc, jako nájemníci jsme opustili byt, majitelka si přála převedení elektřiny zpět na ní. Odeslali jsme jí tedy vyplněný formulář, který u ní doma ležel měsíc (!) a pak nám řekla, že se vše vyplní znova přímo na nového nájemce, kterého si sehnala. V den opuštění bytu jsme si napsali stav elektroměru – majitelka se nedostavila, pověřila „kontrolou“ dat realitního makléře, který dohlédl, že data píšeme správně. Hodnoty v tu chvíli byly VT 199 a NT 2003. Když jsme se k elektroměru za měsíc vrátili všichni společně kvůli přepisu elektřiny na nového nájemce, hondoty na elektroměru byly VT 490 NT 4100 !!! přitom my do bytu nevstoupili, nic tam nepouštěli. Majitelka nás obvinila z podvodu, že jsme schválně napsali jen poloviční stav, což není pravda. Nevíme, jak se ted bránit. Zajímá mne, jestli se dá nějak přetočit elektroměr? Že by to například udělala ona nějakým způsobem. Nebo jestli jsou schopni například v Eonu zjistit stavy elektroměru k určitému datu a kdy byly udělány odběry. Nechceme si to nechat líbit. ☹ Děkuji všem za názory.

Odpovědi
panenka

v tom případě vám zbývá obrátit se na makléře který byl u toho a říct mu co se vám přihodilo.on jako svědek by vám to mohl dosvědčit že opravdu stav který máte zaznamenaný je pravdivý.říct pak na eonu že jste se tam po měsíci byly podívat že jste vyděli stav jiný a že ám ho majitelka chce nechat zaplatit.určitě si myslím že pokud se ze společnosti eon tomu podívají na zoubek tak to zjistí.kdyžtak si ještě pokud máte vemte sebou smlouvy o tom že už tam nepobíváte+řekni te jim že máte takové podezdření že s tým elektroměrem bylo manipulováno,snažte se mít co nejvíce důkazů pro ní,a řeknite jim na eonu vše co jste napsali i tady.přeji vám at to dobře dopadne

fortin

To ale vypadá že majitelka byla domluvená s makléřem. Takže to bude závažnější problém. EON by měl zakročit a stanovit nějaký závěr výpočtem průměru. Nevím ale co by z toho majitelka měla, když peníze za spotřebovanou elektřinu dostane EON. To je otázka pro Policii.

Slyšel jsem podobný podvod: Majitelka bytu spolupracuje s realitkou. Přes tuhle realitku dostala byt do užívání nějaká mladá zájemkyně. Zaplatila podle smlouvy nájemné navíc. Jenže po půl měsíci bydlení majitelka přišla s tím, že chce vrátit byt.