VelkejDíDí

Přetáčení času.. už zase se pořádně nevyspíme 😁

Co říkáte na přetáčení času? Myslíte, že je to pořád užitečné, i v dnešní době? Máte nějaké vtipné příhody, že jste si ho třeba zapomněli přetočit a mělo to katastrofální následky? 😁 Pochlubte se..

Nejlepší odpověď
I_hate

Nejlepší by možná bylo to přetáčení času zrušit! Čas se mi naštěstí přetáčí sám, budíky a hodiny mám řízené rádiovým signálem. 🙂

Další odpovědi
anonym

Myslím, že užitečné není.Zavádělo se to kvůli šetření elektřinou, ale v dnešní době kdy všechny markety a fabriky jedou na i ve dne na zářivky, tak se žádná energie neušetří.
Dceru mám vdanou v Austrálii a tam zavedli letní čas na zkoušku na 4 roky.Pak udělali referendum, kde lidi měli hlasovat jestli ho chtějí nebo ne.78% bylo proti, tak ho už znova nezavedli.
A jak píše Damiana, ono to není jen v radiu, ale ve všech firmách kde jedou na tři směny.Damiano, Ty jsi měla jen čtyřhodinovou směnu, ale představ si, že MUSÍŠ DĚLAT místo osmi devět hodin za stejné peníze.To je pak na zabití těch lidí, kteří vymysleli ten letní čas a nebo bych přál toto prožít lidem, kteří s letním časem souhlasí.

Damiana

Jasně. „Nejlepší“ to bylo, když jsem začínala v rádiu a vysílala jsem v noci. „Vychytala“ jsem to právě v době, kdy se čas vracel. Takže jsem si v éteru pobyla o hoďku déle, ovšem za stejné peníze jako za klasickou čtyřhodinovou frekvenci. V noci to ubíhá fakt děsně pomalu. Dnes už se pouští smyčka, ale dříve se „jelo“ živě dvacetčtyři hodin. A když si představíš, že ve tři si to zase vrátíš na dvě – nic moc. Taková hodina života najednou zmizí někde v Matrixu…:-)