annas

Přesvědčili jste se, že platí slova: „Co nepřijde v pravý čas, nepřijde nikdy?“ Platí tedy nečekat a udělat vše hned?

Autorem citátu je norský spisovatel B. Bjørnson.
Tajenka křížovky MF Dnes z 1. února 2020

Kdo je největším zlodějem v určitém okamžiku, pokud nad výrokem přemýšlite?

„Jsou zloději, které nikdo nepotrestá, přestože lidem kradou to nejcennější, tedy jejich čas“, prý řekl Napoleon

https://web.ze­liv.eu/bratr-michael/cas-nejsou-penize-cas-je-zivot.html

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/sun­set-boat-photo-shoot-3483961/

Nejlepší odpověď
Drap

Nemyslím že je to tak. O když něco nepříjde v pravý čas, může třeba přijít i později. Ono je i problém, odhadnout, že je ten pravý čas. Faktem ke, že určité věci přišly později než jsem očekával, ale přišly o hodně později. Už potom nedokážeme zhodnotit, zda ta dřívější doba by byla vhodnější nebo ne. Potom kdo je tím nepřítelem? Čas, nebo naše rozhodnost?
U jistých věcí se mě vyplatilo nedělat věci a závěry hned, ale nechat tomu jistý čas. Člověka napadají nové myšlenky a spoustu věcí jde udělat potom snáze a lehčeji. Na druhou stranu mám zase několik hříchů, které stále odkládám a nevím,zda je vůbec dokončím. Nebo že by to snad byla ta část, která nikdy nepčijde?

Další odpovědi
led

„Co nepřijde v pravý čas, nepřijde nikdy?“ je výraz pravdivý, ale…
„Platí tedy nečekat a udělat vše hned?“ tá časť vašej otázky už nemusí byť pravda, tu platí „musí to byť v správny čas“
Predstavte si, že robíte niečo, kde je stanovená presná postupnosť, ak to urobíte hneď bez dodržania postupnosti a náväznosti, môžte to pokaziť. Všetko musíte spraviť v pravý čas.

Napoleon má pravdu, ale ako máme dobrovoľne trestať sami seba? To už nám Veľký dobyvateľ neprezradil.

Kepler

Co přijde v pravý čas je akorát mnohem cennější a vítanější. Jinak se taky říká „kdo si počká, ten se dočká“ nebo „dočkej času jako husa klasu“. Kdo nám krade čas se zpočátku nedá rozeznat. Ono se to může vyvrbit i tak, že ta pozornost a úsilí nakonec nebude ztrátou času, ale naopak to může být užitečné.

Edison

Jsou věci, které jsou nutné udělat v „pravý čas“, jinak nemaj smysl. Jsou ale taky věci, které je dobré, nebo dokonce nutné udělat alespoň pozdě, než nikdy.

hapiky

Když někdo v bezvědomí krvácí z tepny, můžete si snad říct, že počkáte, jak se to vyvine? Kdo včas dává, dvakrát dává!
Když se někdo ovšem chystá vám dát „kapky“, souhlasím, že s tím nemusí moc spěchat.

Bobek 2

„V pravý čas“ rozhodně neznamená „právě teď“. Naopak – pokud bych se například předčasně oženil nebo předčasně zemřel, zabráním tím tomu, abych se mohl oženit nebo zemřít v pravý čas.