ToasterPillo

Jak to funguje při přestupu na jinou střední školu?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to funguje při přestupu na jinou střední školu. Moje SŠ mě nebaví a ani nevím, jestli zvládnu 1. ročník, takže každopádně chci přestoupit na jinou SŠ. Budu dělat znovu přijímačky a půjdu do prvního ročníku. Chci vědět, jestli chtějí vysvědčení z mé staré SŠ a v čem se to bude lišit od přijímaček v 9. třídě. Nebudu dělat rozdílovky ale znovu přijímačky >> potřebuje nová SŠ vysvědčení z té staré SŠ??

Nejlepší odpověď
annas

Už jste jednou skládal přijímací zkoušky. ty jsou primárně určené především pro žáky ZŠ.

Mohl byste si podat přihlášku na jinou školu, ale už je pozdě. Je možný tedy jen přestup.

Požádat písemně novou školu, nejste zletilý,, tudíž vaši rodiče. Záleží na řediteli nové školy, zda vás přijme a do kterého ročníku.

Musí mít volné místo, počet žáků je stanovený.

Pokud do vyššího, musel byste složit rozdílové zkoušky.

Ale bylo by lepší vyřídit co nejdříve, abyste se mohl třeba přes případně připravit. na zkoušky, které jsou komisionální.

Ale je to teoretický předpoklad, rozhodnutí je na řediteli nové školy

Další odpovědi
anonym

Záleží na škole. Vysvědčení budou chtít podle mě vidět. Je možné, že budeš dělat srovnávací testy, ale není to podmínkou (dneska se řeší počet žáků / kvantita vs kvalita). Ale k otázce: Máš právo změnit školu a za této situace musíš splnit podmínky ze strany školy, kam chceš přestoupit.