hawranek

Přestávka během směny

Dobrý den,
pracuji jako brigádnice. Mám směny dlouhé 5,5 hodiny, ale dnes musí kolegyně odejít dřív a moje směna bude 7 hodinová. Když mám normální směnu, nemám nárok na přestávku. Pokud si ale dobře pamatuju poučení z mé minulé brigády, dle zákona mám právo na půl hodinovou přestávku když mám směnu alespoň šest hodin. Mám pravdu? Jde mi o to, abych nebyla v konfliktu se zaměstnavatelem. Pokud jsem v právu, jaký zákon se na toto vztahuje, můžete sem popř. okopírovat jeho znění?

Nejlepší odpověď
standa

Máte pravdu, po 6ti hodinách je nárok na
30 min. přestávku… a pokud jste mladistvá, tak na přestávku máte nárok už po 4,5 hod.

Více ve zdroji…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast4h3.aspx