leporela22

přestane mi pracovat notebook

Dobrý den mám mininotebook a mám takový problém pokaždé se mi to stává asi 5 krát deně sekne se zvuk a obraz počítač je zaplej ale nejde hýbat myší ani nic ani spravce ůloh prostě se uplně sekne už několikrát jsem dělal kontrolu antivirem ale nikdy to nic nenašlo. prosím pokuud by mi někdo poradil.

Nejlepší odpověď
led

mininotebook a netbook sú stavané na prácu s nenáročnými programami. Pri náročnejších programoch RAM a procesor nestíhajú súčasne obsluhovať systémové programy v pozadí a uživateľské programy. Prejavuje sa to práve vami popisovanou závadou. Pracujte usporne, s minimom programov súčasne. Vypnite všetky nepotrebné, vyčistite si register (systém načítava všetky knižnice a registre a vyhľadáva v nich. Vyprázdnite dočasné súbory Temp, vyčistite disk od nepotrebných prograomov a zvyškov po odinštalácií…