Spartaboy

Přestali jste konzumovat cukr? Jak dlouho to trvalo, než jste přestali mít chutě na sladké?

Nejlepší odpověď
quentos

Ne. Přestat konzumovat cukr je nesmysl, vždyť tvoří primární zdroj energie. Jde jen o to nekonzumovat ho příliš mnoho.
Jednou za čas chuť na sladké dostanu a to je v pořádku. Tělo si vždy řekne, co potřebuje.

Další odpovědi
jirka F

Přestal jsem konzumovat bílý cukr a celkově omezil sladké a nepociťuji že by mě to nějak extra chybělo když už tak si do kafe dám třtinový cukr.

paul1

Cukr jsem zrušil už dávněji, ale jen u kávy. Nějak mi chutnala jako sladká voda. Jinak cukr konzumujeme, ale snažíme se, aby to bylo v rozumné míře.

JežíšKristus

Rafinovaný (průmyslový) cukr se snažím nekonzumovat. Obyčejný cukr krystal nekupuji a nepoužívám jej. To je skutečně čistý cukr, který dnešní populaci způsobuje nevídané počty lidí s diabetem. Konzumuji jej v některých průmyslově zpracovaných potravinách, ale ty se snažím také omezovat. Na sladké jsem nikdy extra nebyl, tudíž takto jsem neuvažoval.
Jak ale píše quentos, cukr člověk potřebuje a nevyhýbám se mu, pokud je v ovoci, občas si i z cukrové řepy udělám řepánky (takové bramboráky, jen z řepy).
Některé světové modelky prý jedí pouze 1–2 kusy ovoce týdně, protože obsahují vysoké množství cukru. To je sice pravda, ale jsem rád, že nejsem modelka 😉
Jinak, cvičení podporuje schopnost člověka správně reagovat na cukr, a nepřivodit si diabetes. Proto si mohou cvičenci z posiloven dopřát více ovoce, a zůstat zdrávi.

Malvína

Snažím se bílý cukr omezit. Nejhorší bylo, když jsem úplně vypustila veškeré sladké a ani nic nesladila (čaj atd.). První dva týdny únava, bolest hlavy. Je to prý normální, na cukru se můžeme stát závislí jednoduše a pak je to taková odvykačka. Energii jsem brala z cukru v ovoci. Měla jsem takový detox. Ovšem po překonání jsem vůbec sladké nevyhledávala, neměla jsem na nic takového chuť. Dnes si sem tam něco dám, ale spíš v důsledku toho, že si o to tělo řekne.