hannny

Přespání v autě na Slovinsku?

Zdravím, zajímá mě, jak je to s přespáním v autě na Slovinsku? Vím, že kempování „na divoko“ je tam zakázané, ale opravdu mi jde čistě o to přespat v autě, určitě nebudu vytahovat stan ani stoly :D nemá s tím někdo zkušenosti? Kempy jsou teď v sezoně hrozně drahé.

Odpovědi
led

Ak idete na pobyt, dlhodobé (tj.pobytové) prespávanie v aute na jednom mieste mimo k tomu vyhradený priestor sa považuje za nebezpečné a preto nepovolené. Prespávať v aute, karavane, v priestore na takýto pobyt vyhradenom je povolené.
Iné je ak prespíte krátkodobo maximálne 1 noc, na parkovisku pri ceste počas presunu na miesto dovolenky, tu ide o dodržanie prestávky počas jazdy.

Zo skúseností z ciest nedoporučujem dlhšie prespávanie na jednom mieste, mimo k tomu vyhradenom priestore (kdekoľvek v obývaných častiach sveta). Ide o vašu bezpečnosť.