přesný význam slova :poukázat

§ 143 zákoníku práce stanoví povinnost :poukázat mzdu na účet zaměstnance do určitého data.
Rozpor „poukázat“ – nebo „odeslat“

Nejlepší odpověď
annas

Jeden z významů slova poukázat je: dát vyplatit poukázkou – např. poukázat zaměstnanci plat poštou. Tento význam se posunul nejen pro odesílání prostředků v hotovosti, ale i pro převod peněz na účet. Takže zaměstnavatel může peníze poukázat někomu (p. Novákovi) nebo odeslat někam (na účet).
Stejně naopak – já mohu poukázat peníze někomu nebo někam (na účet organizace).

Další odpovědi
standa

Já osobně mezi pojmy ´poukázat´ a ´odeslat´ NEVIDÍM v kontextu ustanovení § 143 Zákoníku práce ŽÁDNÝ ROZDÍL.

Smysl tohoto ustanovení není o tom slůvku ´poukázat´, ale o právu zaměstnance na výplatu bezhotovostním způsobem na svůj bankovní účet.

O tom, jakým způsobem se peníze na bankovní účet zaměstnance od zaměstnavatele dostanou, snad není žídných pochyb…, bezhotovostní bankovní převod „z účtu na účet“