Avatar uživatele
Registrovaný

Přesně syn snědl 1/2 loupáku tu druhou polovinu jsem měla v sáčku.Pán mi řek že snědl čokorolku.Že jsem jí nezaplatila.

Odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Nejdřív bych se pokusil vysvětlit problém pánovi. Kdyby to nepochopil pána bych slušne vyslal někam a řekl bych mu, ať to prokáže, že syn měl tu čokorolku. Nechal bych si zavolat jeho nadřízeného a určitě bych si stěžoval, kdybych byl obviněn z krádeže. Případně bych zavolal na policii, že mě omezuje na mé osobní svobodě, kdyby se to hrotilo ještě dál. Čím dál by byl ochotnej zajít kvůli čokorolce, tím víc bych se snažil, abych mu uškodil co se týče pracovní pozice.

Takhle bych jednal, kdybych věděl, že mám pravdu.
Doplňuji:
pokud vás ponížil atd. tak si zavolejte vedoucího a pořádně mu to dejte vědět. Určitě bych mluvil zvýšeným hlasem, aby mě dobře slyšeli i ostatní lidé.
nakonec bych prohodil, že již nemám dále zájem nakupovat v tomto obchodě, kde obviňují nevinné lidi z krádeže.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Tak s tím může být problém, protože byste neměla (potažmo Váš syn) konzumovat nezaplacené potraviny... chápu, vysvětlujte to dítěti. Jenže do doby, než zaplatíte, patří zboží obchodu. Možností, jak to vyřešit je vícero.
Požádat pána, aby Vám dokázal, že syn snědl místo loupáku dražší čokorku - pokud bude mít pán chuť se rozumně domluvit:
- pokárá Vás a zaplatíte loupák (diplomatický obchodník by to udělal, ale nemusí)
- bude trvat na zaplacení čokorky (pokud nemá kamerový záznam, tak Vám nic nedokáže)
- sama ustoupíte, nebudete ztrácet čas a i když syn najedl loupák, zaplatíte čokorku
- necháte vozík tak, jak je - i se zbožím na pásu u kasy - a s klením odcházíte z obchodu a nezaplatíte ani ten najedený loupák (chodíte pak nakupovat jinam)

Je to tvrzení proti tvrzení, bez důkazů (s vědomím, že můj syn opravdu ujedl jen loupák), bych nijak s pánem nediskutoval a trval na naúčtování loupáku. Klidně bych nechal zavolat vedoucího.
Doplňuji:
* čokorolku


Avatar uživatele
Zlatý

Pokračovat se mělo zde http://www.odpovedi.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

1. Vrátit se znovu do obchodu, "sežrat" dvě čokorolky (ty i syn), s upatlanou pusou pak furiantsky obě "poctivě" zaplatit.
2. Obvinit "pána" (což bude asi vždydementní zoufalecká ochranka ne?), že snědl rolku sám (a vůbec, že krade a vyžírá podnik).

Nebo můžeš postupovat i tak, že zkrátka nebudeš synátora krmit nezaplaceným zbožím v obchodě (zkrátka to musí vydržet, protože tohle se "normálně" nedělá). To by bylo sice chválihodné a slušné, ale vzhledem k povaze tvého dotazu bych postupovala podle bodu 1. a 2.:-)


Avatar uživatele

Takhle tu nepracujeme. Tento příspěvek měl být uveden u předchozí otázky.
Případně v její diskuzi.

V případě, že to bylo, jak uvádíš, poslala bych na vedení prodejny písemně stížnost. Uvedla bych skutečnosti tak, jak byly: dítě s půlkou rohlíku v ruce, druhá polovina v sáčku, kde ji pokladní při markování nákupu počítala. Pán, který ti řekl, že dítě snědlo "čokorolku", byl zákazník, nebo pracovník prodejny? Uvedla bych, že mne křivě obvinil. Chybou pokladní bylo, že jeho verzi uvěřila, aniž ti dal kdokoliv možnost vše vysvětlit.
Dále bych vedení obchodu sdělila, že celý incident mne natolik psychicky vykolejil, že zvažuji, že podám na prodejnu za takovéto praktiky trestní oznámení a že její postupy oznámím také televizi. Černé ovce nebo Občanské judo by z toho mohly udělat docela sloušnou aféru.
Dožadovala bych se na vedení prodejny na veřejné omluvě a na finančním odškodnění. Čokoládová rolka je sice za pakatel, ale jde o princip.


Avatar uživatele
Zlatý

Avatar uživatele
Zlatý

to je tak pokiaľ tovar nezaplatíte, nie je váš.
teda ani nemáte právo ho konzumovať.
treba naučiť deti, že treba napred zaplatiť, až potom sa kŕmiť.
u menších detí treba trvať na odmietnutí (s vysvetlením) hoci i rohlíka, dieťa to po piatej návšteve obchod pochopí.
a bude po problémoch.


Avatar uživatele
Bronzový

Sníst něco v obchodě bez placení ke krádež. Kampak by obchodník došel, kdyby se mu na prodejně sešlo takových zlodějů víc. Měla jste zaplatit a stydět se, a být ráda, že si Vás nenechali zjistit policií. Za chyby se platí a kvůli desetikoruně si na Vás teď budou ukazovat prstem. Ale dobře Vám tak !

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

Už jsi odpovědi dostala. Chyba je, aby děcko jedlo v obchodě zboží, které ještě není markováno. Jak dlouho to tady míníš ještě řešit??

Avatar uživatele
Registrovaný

kampus

:-) :-)

Avatar uživatele
Bronzový

kablik

pájo má pravdu, zboží které neprošlo pokladnou je majetkem obchodu a i kdyby nakrásně váš synáček umíral hlady nebo touhou si něčeho zakousnout je to stále jen krádež a vy jste pouhý nezodpovědný rodič...

Avatar uživatele
Registrovaný

kampus

Já jsem nic neukradla, ten loupák jsem zaplatila a až poté zamnou pán přišel.Syn snědl jen půlku toho loupáku a půlku jsem měla v sáčku!!!!

Avatar uživatele
Registrovaný

kampus

Loupák jsem platila i s nákupem až po zaplacení zamnou přišel.Snažila jsem se mu to vysvětlit že syn měl půlku loupáku,který jsem platila.Že tu čokorolku neměl.Pán mi nevěřil,poté jsem mu řekla ať mi ukáže kamerový záznam a on mi odpověděl že to nemá cenu a odešel.

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

Tak to jste mu v tom případě věnovala ještě více času, než bych mu věnoval já ;) Nic bych mu totiž nevysvětloval.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.