xmxpx

Nevíte, proč mně přeskakuje hlas už po skončení puberty?

Dobrý den, mám problém s přeskakováním hlasu během řeči. Před několika lety bych tyto otravné vysoké tóny v hlase neřešil a svedl to na mutaci hlasu během puberty. Bohužel už je mi 20 a cítím že toto období mám za sebou, problém ale pořád přetrvává. Mohlo se stát že hlas se mi zatím neusadil nebo se usadil špatně ? K doktorovi s tím chodit zatím nechci, protože zamutovat na povel nedokážu a navíc se tento jev objeví tak 2–3 do týdne. Bohužel i tak dokáže člověka dost ztrapnit a nedokážu si tento problém představit za dalších několik let. Budu velmi rád za každou smyslupnou radu nebo zkušenosti kluků/mužů s touhle záležitostí :) Díky

Přeskakování hlasu po skončení puberty

Odpovědi
aliendrone

Ukončení puberty neznamená ukončení tělesného rozvoje. Třeba co se týká svalstva, tak jeho nevyšší míry (množství) jsem dosáhl někdy mezi 20–30 rokem, po cca 35 už setrvalý pokles, jakkoliv hmotnost stejná. (úbytek svalové hmoty kompenzován nárůstem množství tuku) Věř mi, do maturitní košile se v 25 přes ramena nejspíš nevlezeš. Dej tomu čas, ono se to srovná. ;) :)