Avatar uživatele
niemand

Přesazování/roubování/stříhání pomerančů?

Mám cca 9 let staré rostliny pomerančů, vzrostlých z pecek. Jsou vysoké cca 30 cm. Několikrát přesazované, mají ostřihnuté odumřelé větvičky. Zatím bez sklizně vlastních plodů. Mám roubovat/stříhat/přesazovat, nebo čekat? Jestli R/S/P tak kdy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym před 4111 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

vypěstoval jsem z pocek pomeranč a citrony a po čase jsem zjistil v zahradnictví že aby rodily tak se musí naočkovat, tedy naroubovat. tak jsem to vzdal a koupil si citrusi z obchodu už rodící.Dobrou radu najdeš zde http://www.citrusy.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

http://www.zahrada.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Na podobné téma jsem odpovídal před třemi dny:
Pokud jste si ze semen mandarinky, citronu, pomeranče či grapefruitu vypěstovali vlastní rostlinku, bohužel bez roubování nepokvete a nebude tudíž tvořit plody. Takto vypěstované rostliny rostou keřovitě a mají ostnité stonky. Takovéto divoké rostliny je třeba naroubovat, aby začaly kvést a plodit.
Před pár lety jsem také pěstoval citroník a vzpomínám si, že rostlinka byla roubem na podnoži grepu. Několik roků kvetla i rodila a dělala nám radost. Stejného výsledku lze dosáhnout při troše trpělivosti vegetativní cestou - nechat zakořenit větvičku z naroubované rostliny. Tyto pokusy jsme praktikovali doma v bytovce a podařilo se nám vypěstovat také kávovník vč. sklizně několika zrnek kávy a banánovník čínský -banány byly sice menší, ale krásně sladké a šťavnaté. Dodnes mám odnož na komodě vedle postele a známým se občas chlubím, že jsem jeden z mála lidí, kteří v Česku spávají pod banánovníkem.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek